Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokfajta ételtől felpuffadok...

Sokfajta ételtől felpuffadok és fáj a hasam. Mit tegyek? 17/F

Figyelt kérdés

Elég idegesítő, hogy sok étkezés után felpuffadok az ételtől és utána nagyon büdöseket szellentek. (de tényleg nagyon durván büdös)

Tejet mellőzni szoktam mostanság, mert előfordult velem párszor, hogy egy fél napig puffadt volt, valamint fájt tőle a hasam és csak pukizásokkal tudtam enyhíteni az érzést. (és azok is írtó kellemetlen szagúak voltak)

De sokszor akár fűszeres dolgok is szoktak hasonlókat okozni.


Viszont általában gyorsan eszem, bármiről van szó (főleg, ha tényleg elég éhes vagyok) ami szerintem még hozzájárul ehhez az egészhez.


esetleg mellőzzek valamit még vagy mit csináljak?

Segítsetek légyszi!



2019. aug. 6. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne szakemberhez fordulnod, aki kizárhatja az ételallergiákat... egyébként próbálj többször kevesebbet enni, kerülve a csípős, fűszeres dolgokat, savas üdítőket. Igyál teát, egyél kímélő ételeket.
2019. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Liz* ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Annyit még hozzá tudnék tenni, hogy ajánlom kúraszerű fogyasztását a Salvus víznek. Emésztési zavarokat, puffadást nagyon jól kezel (cimkén fel van tüntetve mire jó még és hogy mennyit érdemes fogyasztani belőle) patikákban, nagyobb szupermarketekben be lehet szerezni.
2019. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ételérzékenység is okozhat puffadást, érdemes befektetni az összeget (egy 108 palettás talán ilyen 40k). Nekem is voltak problémáim és gyanakodtam 1-2 ételre, pl a laktóz és tojás, de olyan érzékenységeket is kihozott, amit nem is gondoltam volna, például nagyon érzékeny vagyok a fahéjra és különböző magvakra (a mogyoróra pont nem :D) és mióta ezeket mellőzöm vagy legalábbis keveset fogyasztok belőlük, nagyon sokat javult az állapotom.
2019. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Át kell térni a paleo étrendre és a tünetek rögvest elmúlnak!
2019. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!