Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek van még olyan,...

Szerintetek van még olyan, hogy egészséges étel?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan ezt halljuk, hogy étkezz egészségesen. Hogyan, ha minden szennyezett és mű? Pár napja derült ki, hogy egy amerikai kutató mikro műanyagot talált az esővízben. Olyan szintű már a környezetszennyezés, hogy a levegő, a víz, a talaj egyaránt szennyezett. A megtermelt zöldségek, gyümölcsök, amelyeket később megesszük, megeszik az állatok, hogyan szolgálják az egészségünket?
2019. aug. 17. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Van igen, mert nem vagyok lusta tanulni és tusom mitől egészségtelen, avagy egészséges egy étel. És attól, hogy nem érted ami a cimkén van, mert ugy van írva, hogy emulgeálószer stb, attól az meg nem mű, mert nem érted a szót, hanem teszem azt tojáspor van benne...
2019. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen erre gondoltam. Hanem arra, hogy ami nem feldolgozott élelmiszer, például a répa. Mi a garancia arra, hogy egészséges, ha vegyi anyagokat szív magába növekedés közben, vagy éppen a lehulló esőben lévő mikro műanyag épül be a zöldségbe.
2019. aug. 17. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten a legokosabb, ha semmit nem eszel és iszol, de ez elég beteges hozzáállás.
2019. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mi a garancia arra, hogy egészséges, ha vegyi anyagokat szív magába növekedés közben"


Az a garancia, hogy milliókat költünk el élelmiszeripari gyártóként, hogy akkrediált laborban bevizsgáltassuk az alapanyagokat, valamint ha értenél az élelmiszeripar működéséhez, tudnád, hogy a beszállítóknak is bizonyítania kell felénk ugyanezt, hogy nem szennyezett alapanyagot szállítanak be. Erről szólnak a szabványok. Persze megveheted a piacon is, bio feliratú répát, az idős őstermelő árus ilyet biztos nem tud neked mutatni, mert azt se tudja mi az, ő csak szépen leszedte az út menti szántóföldjéről, te meg boldogan megeszed, mert még mindig az őskorban élsz és úgy gondolod, hogy csak az a jó, amit nagyanyáink is ettek

2019. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Őskor xd könyörgöm. Nem minden élelmiszeriparban tevékenykedő cég olyan felelős mint ahogyan azt Te, kedves utolsó hozzászóló állítod. Örülök, hogy vannak ilyenek is. De sajnos nekem is van olyan családtagom aki olyan helyen dolgozik ahol rendszeresen romlott árut árusítanak, a lejárt szavatosságú húst átmossák és árulják tovább :D de elhiszem azért, hogy van aki normális keretek között termel, mondjuk zöldséget. Én el tudom fogadni, hogy semmi nem egészséges, csak akkor ne állítsuk be annak...


Egyetlen egy normális kérdésem volt, amin el kellene gondolkodni. De itt mindig az megy, hogy leoltjátok a másikat mert pfejjj milyen g*ci buta. Persze mindenki buta :D miért nem tudtok normális keretek között vitázni, ja nem volt hol megtanulni, sajnálom.

2019. aug. 17. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem minden élelmiszeriparban tevékenykedő cég olyan felelős mint ahogyan azt Te, kedves utolsó hozzászóló állítod"


De, pontosan mindegyik ilyen, mivel a haccp kötelező, és ahhoz, hogy meg is vegye valaki a termékeit, minimum egy ifs szabványt működtetnie kell, enélkül a sarki abc-be se szállíthat be. Csak úgy szólok. Ha neked van tudomásod ilyen boltról, akkor nem értem miert nem az első dolgod az, hogy ertesited a NEBIH-et. Gondolod azt se tudod hogy mi az. Mivel dolgoztam ott, tusom hogy 1 nalon belul ki kell szállni és megvizsgálni a bejelentést. Aztan várható a bezárás és egy jó nagy bünti, amitől elmegy a kedve ettől.


Szerintem felesleges itt hisztizni meg terjeszteni az ostoba tévhiteket, szerencsére a világ nem úgy működik, ahogy egyes laikusok azt bemesélik maguknak.

2019. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs, minden étel egészségtelen a dietetikusok szerint. Egyél füvet.
2019. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 100%-osan nincs ilyen, vagy ha mégis, akkor nagyon kevesen jutnak hozzá. Én nem így kategorizálom az ételeket, hogy mi egészséges és mi nem, hanem úgy, hogy (számomra) mi egészségesebb és mi kevésbé, illetve miben mennyi hasznos tápanyag van. Bizonyos környezeti szennyezőanyagokat nem nagyon lehet kikerülni, de én abban bízom, hogy a szervezetem, ha nem terhelem túl mérgező anyagokkal, egy kis szennyeződéssel még meg tud birkózni.

Van kertem és termelek magamnak ezt-azt (vegyszerek nélkül), de ki tudja, hogy a földből/vízből/levegőből mik kerülnek bele. Igyekszem a számomra elérhető minél jobb forrásból beszerezni a többi élelmiszert is (nem feltétlenül "bio"), és az életmódomat is úgy alakítani, hogy egészséges legyek. Ennyit tudok tenni, és igyekszem nem ráparázni olyan dolgokra, amiket nem áll módomban elkerülni vagy megváltoztatni.

2019. aug. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!