Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexias vagyok?

Anorexias vagyok?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, 154 cm es 40 kg. mindig is sovány voltam, 46 kg volt a max. jelenleg betegsegben szenvedem, nem tudok enni, ha eszek akkor pedig kihanyom. jarok orvoshoz, szedek gyogyszereket, o azt mondta h "normális" a testsulyom, vagyis nem annyira veszes, de en megse igy latom ezt.. esetleg valami tippek, hogy milyen eteleket tudnak enni hogy tegyek fel par kilot? mindig nagyon nehezen hiztam, de igy meg nehezebb hogy csak gyümölcsöket meg sima kenyeret tudok enni.

2019. aug. 21. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha a hányást leszamitjuk, pont az esetem vagy, amúgy 43 körül lenne az ideális minimum, szóval alig vagy alatta, 2 opciód van, vagy többet jársz kfcbe (mivel a Meki szánalmas és nem is olyan finom) vagy pedig őszébb mész 10-15 centit, de egyelőre fontosabb a betegséggel törődni amíg nem kezd el túl gyorsan zuhanni a súlyod (vagy nőni a magasságod)
2019. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez 16,9-es BMI, ami egyértelműen anorexia, de csak éppenhogy (17,5-től lefele anorexia, afelett 20-ig csak simán sovány). Igazából ha 1-2 kilót felszedsz (vagy "elméred" a magasságod), akkor már simán benne vagy a soványban.
2019. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elso valaszolo! pont ez a baj, hogy nem tudok kfct enni, regebb viszont nagyon imadtam es gyakran ettem de cseppet sem hiztam tole
2019. aug. 22. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a betegséged nem tart örökké, aztán már csak zabalni kell, vannak ilyen magas kalória tartalmú inni való valamik, állítólag nem is rosz ízüek, vagy csak kezdj el főzős csatornákat nézni, mióta Sam the cooking guyt nézem, 10 kilót húztam pedig meg csak egy hete találtam rá és nem is ettem azóta 🤷🏿‍♂️
2019. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
89%

Valószínűleg nem vagy az.

Az anorexia egy pszichés betegség.

Az anorexiások SZÁNDÉKOSAN nem esznek, beosztják, hogy egy nap mennyi kalóriát fogyaszthatnak, és mikor kórosan soványak, akkor is kövérnek látják magukat és tovább éheztetik magukat.

Abból godolom, hogy nem vagy anorexiás, mert te tisztában vagy azzal, hogy vékony vagy és ezen változtatni akarsz. Az anorexiás még most is kövérnek látná magát, és fogyni akarna.

Valószínüleg a betegség miatt fogytál le (talán elkaptál egy hányás hasmenés vírust), de majd ha meggyógyulsz akkor vaószínüleg jobb lesz.

De ha valóban anorexiás lennél, akkor pszichológushoz menj, mert mint már írtam ez egy pszichés betegség, és ez nem fog elmúlni ha hízol pár kilót.


Egyébként nem mindenki anorexiás, aki vékony!


De ha még biztosabb akarsz lenni akkor itt egy link:


[link]

2019. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi szepen!
2019. aug. 23. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:
#2 Nem vagy egészen pontos. Fejlődő szervezet esetében egyáltalán nem mérvadó a bmi. Lehet valakinek valaki 16-os bmi-vel is egészséges, ahogy lehet egy 25-ös bmi-vel rendelkező is anorexiás. Még fejlődő szervezet esetében a súly percentilist szokás figyelembe venni.
2019. dec. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!