Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiások, bulímiások!...

Anorexiások, bulímiások! Miért lettetek azok? Ha van itt, aki divatból lett anorexiás az miért tette? Mire gondoltatok? Mi volt a célotok, mi volt az ok, ami hajtott, mi motivált?

Figyelt kérdés
Ez egy projekthez kell, légyszi írjatok le mindent, a lehető legpontosabban!

2019. júl. 15. 11:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%
divatbol senki nem lesz anorexias ..
2019. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ok, akkor nem divatból. Hanem direkt. Én ismerek olyat, aki anorexiás akart lenni.
2019. júl. 15. 13:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

egyik nap suliban tesi alatt (felmentett voltam) sós extrudált kukorica "chips"-et zabálva eldönttöttem, hogy le fogok (AKAROK) fogyni ("akkor anorexiás leszek"), utána olvastam mindennek, bemagoltam az "alap" dolgokat;

ennek három+ éve, jelenleg 43kg, 162cm vagyok.


egy "divat" anorexiás(:

2019. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon unatkoztam, és jódolgamban kitaláltam, hogy akkor most anorexiás leszek. Ezért alig ettem, lefogytam, és kórházba kerültem, ahol kényszerítettek, hogy egyek.
2019. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat bántottak általánosban, bár elsősorban nem a súlyom miatt, sosem voltam elhízva, olyan átlagos voltam. Meg mellette anyám irreálisan magas elvárásokat támasztott velem szemben, és magamtól is mindenben a maximumot vártam már kb ovis korom óta. Elkezdtem kövérnek látni magam, és le akartam fogyni, mire gimibe mentem, aztán nem tudtam leállni vele, sikerélményt adott, és félni kezdtem, hogy ha rendesen eszem, elhízom, a vége az lett, hogy majdnem kórházba kerültem, de máig sem sikerült elérni egy egészséges testsúlyt, sajnos most is fogyni próbálok.
2019. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer voltam anorexiás. Egyik alatt sem tudtam, hogy az vagyok.


Első anorexiánál kb 42 kg voltam 15 évesen, másodiknál 36 kg 28 évesen.


Mindjét alkalom abból jött, hogy túlsúlyos voltam és lefogytam és halálosan féltem, hogy visszahízok.


Én úgy fogtam fel, hogy minden ember más és másképp ehet; van, aki pl ehet nyugodtan átlag emberként, de nekem nem szabad pl a 350 kalóriát meghaladnom. Illetve van, aki csinos az egészséges súlytartományban, de a bmi az nem ad korrekt adatot és az nekem nem áll jól, pl 38 kilósan csinos vagyok, de van mit lefaragni.


Kitűztem lehetetlen súlyokat a második anorexiámnál, pl 28 kg, mert biztonságérzetet adott, hogy ha hízok, se vészes a helyzet.


Kb ennyi.

2019. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 29 éves vagyok, kb 48-49 kg. Gyógyult - hosszú folyamat volt a roborálás, de büszke vagyok magamra. Nem egyik napról a másikra gyógyultam meg, hanem apránként értem el áttöréseket :-)
2019. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 6. 07:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
165/46 vagyok jelenleg. Nem is értem, hogy kerültem ebbe a helyzetbe. Egyszerűen csak nem gondolom hogy megérdemlem az ételt.
2019. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
82%
nemtudom, hogy kell e meg deazert leirom. az egesz ugy kezdodott hogy en mindig is kover gyerek voltam, envoltam az a tipikus nemerdekel a sulyom az osztalyban. eleg sokszor megkaptam higy dagadt vagyok de azt inkabb az utobbi evekben. a regi osztalyomba ahova otodikig jartam, nagyon kevesszer mondtak, akkor eszembe se jutott hogy lefodjak, tokeletes volt nekem. deaztan atkerultem hatodikra egy masik suliba(meg mindig oda jarok btw moat leszek nyolcadikos)na es ott megkaptam de nem olyan surun az elejen. aztan osszevesztem egy csajjal, aki miatt majdnem az egesz osztaly szekal(inkabb csak fiuk) 1es fel evig turtem, de hozzateszem en utkozben rengetegszer DE TENYLEG MILLIOSZOR megprobaltam de soha nem sikerult(egy internetes baratnom motivalt). igy most a nyari szunetben elhataroztam, kesz vege.(84 kilorol indultam). jelenleg nyolcvan alatt vagyok(nemtudom pontosan mert nincs itthon merleg ami nagfyon megnehezit mindent) es pontosan tuzdom mikyen karos, rengeteget neztem utana megsem erdekel. egyszeruen azok a borzalmas ervek ez ellen eltorpulnek azok az ervek ellen hogy lefigyjak barmi aron. az a celom hogfy megmutassam mindenkinek hogy rohadt jo alakom lesz, es ugyerzem ha lefigyok, talan baratkoznak vrlem es igy lesz eselysem baratokat talalni illetve pasit. nagyon maganyos vagyok. meg lehet ez kicsit beteg(bar ez mind melett eltorpul haha)azt akarom hogy esetleg a tanarok felfigyeljenek ram, vagyí hogy aggodjanak az embereket. aztis tzudpm hogyv figyelemhianyos vagyok es onbizalomhianyos mindenekellenere hogy magabiztosnak mutatom magam. erre akkor jottem ra amikor egxik evfolyamtarsam velemenyt irt, es azt irta futolag hogy nagyon jo a stilusom. olyan szinten jolesett hogy fogalmatok sincs. majdnem elbogtem magam. jelenleg nemtudok a jovore gondoni, a klegjobb baratom egy konyv(a pulcsiban alszom, ezis ilyesmireol szol) mert ha azt olvasom olyan mintha egy barat beszuelne hozzam es megert.(ez most amugy rohadt jo erzes volt kiirnom magambol nevtelenul)
2019. aug. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!