Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SOS étvágytalanság, nem tudok...

SOS étvágytalanság, nem tudok hízni? Lehetek anorexiás?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Mindig is vékony testalkatú voltam, illetve sosem voltam a túl sokatevő fajta. Míg amíg még gyerek voltam, azért küszködtem hogy sikerüljön felszednem egy kicsit, hogy ne legyek kórósan sovány, tini éveimben én is elkezdtem másképp látni a testem. A tükörbe nézve sosem láttam magam vékonynak. nem is kifejezetten dagadtnak, de olyan kicsit husisnak, egy kis felesleggel. hozzá kell tennem, hogy ekkor már 170 cm magas voltam, és 51 kg. de a kilók akkor nem mondtak nekem semmit, csak amit a tükör mutatott, és én nagyon nem a kilóimnak megfelelő testet láttam, ezért gyakran diétáztam, visszafogtam az evési szokásaimat. emellett edzeni is mindig próbáltam, de a hiányzó tápanyagok miatt sosem bírtam sokáig. nem segített a dolgon, hogy több elég jelentős ételallergiámra is fény derült, így a kedvenc ételeimet sem tudtam már enni, és az emiatti gyakori hasmenések miatt (nem tudom mellőzni őket teljesen az étrendemből) méginkább nehezebb lett volna felszedni kilókat.

ez egészen idáig ment, amikor is egy rendezvényen láttam magam az ott készült felvételen, és teljesen más volt mint amit én a tükörben látok. sovány, formátlan, egészségtelen volt amit láttam. elhatároztam hogy változtatok. viszont pont ekkor egy elég depressziós időszakom lett családi bajok miatt, és ez úgy jött ki rajtam, hogy egész nap kb semmit sem bírtam enni. így eltelt több nap is, majd mikor visszakerültem a normál kerékvágásba, és folytattam volna a normális evéshez vezető utat, azon kaptam magam, hogy egész nap egyik suliból a másikba megyek külön foglalkozásokra, és közben semmi időm nem volt enni majdnem egész nap. majd este otthon sem volt semmi étel. így, ha akartam sem tudtam normálisan enni, nem volt rá lehetőség. és ezóta már amikor van lehetőségem is enni, semmi étvágyam nincs, sőt rosszul leszek az étel gondolatától.többször van hányingerem, vagy fáj a hasam, és nem megy az evés. mindezalatt 47kg-ra fogytam. most az elmúlt 4 napban szép mennyiségeket sikerült magamba erőltetnem, de így is 48 egész valamennyi kilónál feljebb nem tudok menni, és ma is miután egész nap próbáltam enni, még kevesebb vagyok mint ezelőtt. nem tudom mit tegyek. közben próbálok edzeni is (nem kardiót). nem tudom mit tegyek, mintha a szervezetem teljesen elszokott volna az ételtől. sőt, olyannak is tűnt mintha anorexiás lehetnék, de az csak nem, hiszen azért olyan drasztikusan nem éheztettem magam. de egyszerűen már nem tudok hízni..

mit tegyek? mit gondoltok?


2019. febr. 17. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Több probléma is van. Ételallergiák, ehhez képest nem tartod a megfelelő diétát (allergének teljes kiiktatása). Rendszertelen táplálkozás. Emésztési problémák (az első kettő folytán).

De, tudod mellőzni a kedvenc ételeidet, és kell is, ha ezeket nem tudod megemészteni.

Gyomorsavhiányod lehet a nemevős időszakok miatt. Szedj Optacidot étkezések előtt, patikában kapható. Esetleg enzimpótlás is kellhet, beszélhetnél erről a gasztroenterológussal. Probiotikum erősen ajánlott, hosszabb kúra lehet szükséges. Fehérjebevitelre figyelj oda, olyan forrásból, amivel nincs problémád. Növényi olajok helyett zsír (könnyebben emészthető, már ha elég gyomorsav és epe is van hozzá). Egyél rendszeresen, ha egyszerre nem tudsz sokat, akkor többször keveset. Szedhetnél B vitamin komplexet is, javítja az étvágyat.

2019. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon hasznos válasz!
2019. febr. 17. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló tanácsai jók. Kiegészíteném annyival, hogy folyamatos probiotikum szedésre lenne szükséged az ételallergiák miatt. Tapasztalatból írom. Ilyen probiotikum a Pro gasztro 825. Kellene felíratnod Peritol nevű tablettát. Ettől lesz étvágyad. Vészesen sovány csecsemőknek is adják. Sürgősen lépned kell, mert így meg is halhatsz.
2019. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehetsz
2019. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!