Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi indítaná be az anyagcserém?

Mi indítaná be az anyagcserém?

Figyelt kérdés
Minimum 4-5 nap kell,hogy el tudjak menni kakilni. Mozgok, egészségesen táplálkozom és sokat is iszok. Már próbáltam mindenféle magvakat,tejet,bármit de egyszerűen nem tudom felgyorsítani az anyagcserém pedig tudom ez így nem normális, és legalább naponta kéne...

2019. aug. 24. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Mi nem tudunk neked érdemi választ adni sajnos, de a háziorvos van annyira képzett hogy segítsen.
2019. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem a kávé sokat segít. Azt csak olyankor iszom amikor székrekedésem van. De segít.Vehetsz be guttalax cseppet is , de annak mindig magyarul bocsánat fosás a vége , és érted , ha épp nem otthol vagy akkor lehet kínos is a dolog. De egyébként túl van misztifikálva ez a mindennap kaki , az a normális ha mindennap de az is teljesen normális ha minden második nap van.Igen jól érzed nem rúl normális ha 4-5 nap kell hozzá. De nem tudom hogy mennyire eszel sokat , és mennyire eszel meg mindent. Mert ha keveset eszel és nagyon rostban gazdag az étrended és nem fogyasztassz hozzá "normális ennivalót" főtt kaját , leveseket , (mert a sok száraztól is kaphatsz ilyen szintű székrekedést) húsokat akkor ne is keresd mi a baj.Egyél főzelékeket , tejes dolgokat , és minden mást .Melette edd a zöldségeket(érdemes megfőzni amit lehet)könnyebb emészteni , és a gyümölcsöket , ha lehetőséged van rá lédúsokat .Az adagokkal meg ne spórolj , rendes felnőtt embereknek való mennyiséget egyél . Táplálkozz egészségesen , de ne vesd meg a kalória dúsabb ennivalókat sem.

Ez a székrekedés nem jót tesz a bélrendszernek , kapsz egyszer egy bélcsavarodást és annyi.Ne válogass hanem egyél mert ebből komoly betegséged is lehet az egyik barátnőm ezzel járt hosszú ideig orvoshoz , hogy rendbe hozza az emésztését , és vissza állítsa a ritmusát.

2019. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igyál kefírt, egyél sok friss gyümölcsöt, szedj probiotikumot. Ha ez még kevés, kevesebb keményítő (gabonák, liszt, krumpli), több zsír is segíthet.
2019. aug. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 egyetértek, nekem segitett.

Életmód váltás, diéta, sok víz, elegendő pihenés, 4-5 étkezés.

2019. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell legalább naponta.

Egyébként van panaszod azon kívül, hogy 4-5 nap, vagy csak a "kell" miatt aggódsz?

2019. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Addig kell emelni a naponta bevitt C-vitamin mennyiséget, amíg a napi normális székletet el nem éred. Ez a vitamin mennyiség mindenkinél más és más, de nagyjából 4-5 ezer milligramm már elégséges és hatásos!
2019. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!