Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy nap gyakran székelek,...

Ha egy nap gyakran székelek, akkor jó az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Öaszefügg a kettő, vagy nem?

Ha csalónapot is tartok, vagy sokat eszem, akkor gyakrabban is járok vécére, hamar evés után.


2018. dec. 9. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez két teljesen más dolog. Nyilván ha több a salakanyag, akkor egészséges ember többször ürít (vagy nagyobbakat, de egy szinten túl ez nem kivitelezhető), akár lassú, akár gyors az anyagcseréje.


Ha gyors az anyagcseréd, akkor viszonylag sok kalória kell a működésedhez.


Van, aki sokkal több evésnél gyorsabb anyagcserét hoz össze, de erre születni kell (vagy belassult anyagcserével rendelkezni a kezdetnél).

2018. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem függ össze. A csalónapok miatt jársz gyakrabban vécére, ami nem jó, hogy egyből vécére kell menned! Valamit nem jól csinálsz. Ennyi biztos, de azt nem írtad konkrétan, miket eszel, amikor nincs csalónap. Szerintem valamiért nem bírja az emésztőrendszered, amikor sokat eszel. Nem normális, ha evés után egyből vécére kell menned. De ezt így kívülről nem lehet megállapítani. A lányom volt ilyen, kamaszkorában, hogy amikor evett, már ment is nagyvécére. Most PCO-s 27 évesen.

A lényeg, hogy nem jó az anyagcseréd.

2018. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első voltam. Szerintem normális, hogy evés után ürítés, kicsi a puffer, sok étel bemegy, ami már ott van, az pedig kijön... Sőt, ha valaki evéskor kávézik, akkor főleg várható ez, sokunkra így hat a kávé.

De ugye nem vagyok szakértő... Érdekelne, mik zajlanak ilyenkor a testben. De ez a pufferteóriám nekem szimpatikus, tényleg nincs akármennyi hely bent és egy étkezéskor lehet több kilót enni adott esetben, az azért komoly mennyiség - bár tény, hogy egy ideig a gyomorban lézeng az étel, az előzőek pedig valószínűleg már nem... Ha erről tudna valaki tudományosan értekezni, az jó lenne, a kutakodásaimkor túl sokszor szaladok bele túl mély szakszövegbe :(

2018. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kaja után egyből retyóra menni nem normális dolog, pláne naponta többször. Ez már káros megszokás, olyan mint a reggeli kakkantás óraütésre, ha kell, ha nem.
2018. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!