Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem való mindenkinek a paleoli...

Nem való mindenkinek a paleolit táplálkozás?

Figyelt kérdés

Amikor pár éve nagy divat lett a paleo, végigolvastam külföldi és magyar cikkek tömkelegét a témában, mert elég régóta vannak gyomorpanaszaim.

Közben teszt kimutatta a glutén- élesztő és tejérzékenységet is.

Viszont amikor átálltam paleora, a gyümölcstől, hústól és magvaktól is égett a gyomrom + refluxom lett.


Hozzáteszem egész életemben elég vékony vagyok. Azóta rájöttem, hogy ha CH-nak kölest, barnarizst, krumplit (ergo kihagyom a kenyeret) és minimális cukort, húst, gyümölcsöt eszek, akkor hízni kezdek.


azért teszem fel a kérdést, mert annyian írták nekem itt is meg mondták a környezetemben is, hogy sokkal jobban leszek a paleótól, hogy azt hittem, működni fog.



2019. szept. 11. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ezért kell dietetikussal beszélgetni a táplálkozásról, nem önjelölt táplálkozásgurukkal
2019. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem bizony. Ez is csak egy divat, amiből a "paleo-szakértők" profitáltak, más nem.
2019. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek tolerálja a szervezete ugyan úgy mint a vega étkezést sem.
2019. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Eleve legyengült a gyomrod is, miközben allergiás lettél. Ilyen legyengült gyomorral a paleót nehéz megemészteni, ugyanis a reflux a túl kevés gyomorsavtól van, nem pedig a túl soktól. A paleo tiltja a rizst, kölest és a krumplit is, úgyhogy ezektől valóban hízni lehet. Édesburgonyával kell helyettesíteni ezeket. Minden reggel éhgyomorra el kell fogyasztanod 2-3 evőkanál rostos bio almaecetet egy pohár vízben elkeverve, kb. 2dl-ben.
2019. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hízni szeretnél paleóval, az tényleg nem könnyű, bár van, akinek sikerül. Alacsony ch mellett én nagyon lefogytam, végül úgy sikerült visszaszednem pár kilót, hogy elkezdtem nagyon sok diót és egyéb magokat enni, így sikerült több kalóriát bevinnem. A paleónál is érdemes odafigyelni a makrókra, mint bármilyen étrendnél, a fehérje mennyiségét jól beállítani (nem túl sok, nem túl kevés), és nem csak zsírszegény húsokat enni, mert ha kevés a ch, a zsírbevitelt növelni kell. A zsírszegény fehérjéket nehezebb megemészteni.

Reflux esetén nem jó ötlet édes gyümölcsöket, krumplit és gabonákat enni. Húsleves, gyógyteák és probiotikum viszont jó hatásúak, és érdemes kisebb adagokat enni, ha a gyomorszáj gyenge és könnyen feljön a sav.

Amúgy lehet, hogy tényleg nem jó mindenkinek. Én találtam olyat, ami nekem jobb, úgy hívják, hogy GAPS.

2019. szept. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!