Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudok segíteni a...

Hogyan tudok segíteni a testképzavaros barátnőmön?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok es lany es az egyik barátnőm nagyon durván testképzavaros és félek,hogy anorexiás lesz.

2019. szept. 28. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Beszélgess vele erről. Mondd el neki, hogy a nem evéssel fontos tápanyagokat von el a szervezetétől pont abban az időszakban, amikor a test és az agy (!) intenzív fejlődéséhez nagy szükség lenne rájuk. Ezt évek múlva már nem fogja tudni bepótolni. Rosszabb esetben, ha csontsoványra fogy, kórház is lehet a vége, akár a belső szervei (pl. szív) is károsodhatnak, pszichiátriai kezelésre is szorulhat. A tanulmányai is egész biztosan kárát fogják látni, mivel a tanuláshoz, jó memóriához is kell az energia (kalóriák) és a vitaminok, egyéb tápanyagok.

Az nem baj, ha odafigyel a minőségi (de nem kalória- és zsírszegény) táplálkozásra, viszont ha jobb alakot szeretne, arra a sport, mozgás a megoldás. Mutasd meg neki ezeket a képeket, a témájuk ugyanaz: dobd ki a mérleget, mert nem a kilók számítanak!

[link]

Hozzátenném még, hogy a túl alacsony testzsírszázalék se legyen cél, mert az a menzesz elmaradásához és hormonális problémákhoz vezet. Tehát nem kell kigyúrnia magát, láthatóan kockás has sem, maradjon nőies formája.

Ha pedig az aggasztja, hogy pár kilóval többet nyom, mint korábban, mondd el neki, hogy most van kialakulóban a nőies alakja, szélesedik, kikerekedik a csípője, teljesen normális, hogy kislányból nővé érik és ez bizony plusz kilókkal jár, ami nem feltétlenül jelent hízást.

2019. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Megpróbálom hátha sikerül csakhát nem tudom ez befolyásolja e bármit is,de én anorexiás vagyok.Legalábbis a szüleim és az orvosom szerint.
2019. szept. 29. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, akkor remélem, neked is segít, amiket leírtam :)
2019. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!