Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem merek enni?

CsakEgyLóFan kérdése:

Miért nem merek enni?

Figyelt kérdés

Volt már ilyen egy pár éve, akkor nem nagyon foglalkoztam vele, de most megint előjött.

Egy pár napja/hete kezdődött, hogy megállás nélkül kattogok azon hogy mennyit kéne ennem. Minden nap azon vagyok hogy minel kevesebbet egyek, meghalok az éhségbe, most is éhes vagyok, és enni akarok, de nem megy mert félek, hogy elhízok tőle. Ha már nagyon nem bírom, eszek pár falatot, de amint megeszem bűntudatom lesz, és legszivesebben visszacsinalnam hogy ne egyem meg. Nem tudom mit csináljak vele, ezzel van tele az agyam hogy ezen kattogok. Mi ez, vagy mit csináljk vele?:(



2019. okt. 6. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez anorexia gyanús. Ha nem javulsz, még időben menj orvoshoz. Ne legyen bűntudatod, mert az evéssel a testedet is táplálod. Nem fogsz elhízni.
2019. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az 1.nek, anorexia gyanú. Keresd fel a háziorvosodat, ő utal tovább a megfelelő szakorvoshoz.
2019. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:
Segíthet talán, ha összeraksz magadnak egy étrendet, szépen kiszámolva, hogy mennyi kalóriát tartalmaznak az egyes dolgok. Így ha olyan napod lenne, hogy félsz az elhízástól, csak ránézel az étrendre és azt követed, így tudni fogod, hogy nem tudsz elhízni annyi ételtől, hiszen ott van, kiszámoltad, pont annyi, amennyire a testednek egy nap szüksége van. Emellett emlékezz vissza, hogy pár évvel ezelőtt hogyan tudtál túllendülni ezen. Ha nem javul a helyzet, akkor pszichológussal is beszélhetsz erről, hátha neki van jobb ötlete.
2019. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!