Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffadok a cukros/tejes...

Miért puffadok a cukros/tejes ételektől? (Ha elhagyom őket, tökéletes az emésztésem)

Figyelt kérdés

Hetente 5-6x ettem cukros ételt korábban, éveken át. Viszont rengeteget sportoltam is, még most is. Inkább sovány alkat vagyok, mint átlagos. Cukroszintemmel nincs probléma a legutóbbi mérések alapján.


Viszont amint elkezdek (akár laktózmentes tej is lehet) fogyasztani, az emésztésen felborul. Erős gyomorfájás, gyomorgörcs, és WC-re rohanás segít csak. Szintén igaz ez a cukros ételekre. 3-4 sütit megeszek és már van egy enyhe puffadásom is, bélgázosság, amit hasi UH is igazolt.


Ha elhagyom ezt a 2 dolgot, vagy minimálisra csökkentem a bevitelt, akkor gyakorlatilag tökéletesen működik az emésztésem. Mi lehet ennek az oka?


(Nehéz így étkezni, és költséges is), egyébként zabtejre álltam át, attól akkor sincs bajom ha literszámra iszom.


Tudom, hogy orvos felkeresésse lenne szükséges, de addig hónapok telhetnek el, hátha valakinek volt hasonló és tudja, hogy mi ez a jelenség.


Köszönöm előre is a válaszokat


(24 éves vagyok, hát ez számít bármit is)


2019. nov. 5. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Minek megenni 3-4 sütit???? Egyél egyet, az a normális adag. Nem kell kizárni semmit, ha nincs orvosilag igazolt oka, csak nem kell össze-vissza zabálni.
2019. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Tejet meg literszámra?? Pffff
2019. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és a növényi tejek cukrosak 😊
2019. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem a cukorral van nagy bajod, sokkal inkább a laktózzal.

Menj el, vizsgáltasd ki!

Ha meg nem telik laktózmentes tejtermékekre meg tej utánzatokra, akkor ne fogyassz tejtermékeket. Ennyi.

2019. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Misg látom, hogy a laktózmentes tej is kellemetlen tüneteket okoz. Lehet, hogy a tejfehérjére vagy érzékeny.

2019. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Lehet hogy nem a laktózzal van gondod, hanem más tejjel kapcsolatos allergia, sajnos ezt csak orvosi vizsgálatok tudják igazolni, ha ez így van, akkor azt szigorúan be kell tartani, szóval érdemes elmenned. A cukor nem tudom hogy hogy jöhet ide sajnos. Lehet hogy a cukros ételek tartalmaztak tejjel, vagy más allergiával kapcsolatos dolgokat, szóval lehet nem a cukorral van gondod. Próbálj ki cukorkákat (nyalóka, gumicukor stb.) ha ezektől nincs bajod akkor nem cukor.

Én tejfehérje allergiára tippelek, ha jól tudom ők ihatnak zabtejet, és laktózmentes dolgokat sem fogyaszthatnak. Próbáld ki a tejfehérje mentes diétát, ha nagyon nem akarsz orvoshoz menni, de ezt már komolyabban kell venni.


3-4 süti csak akkor sok ha nagy süti, de ha aprósüteményről van szó (pl. linzer, néró süti) akkor nem. 🤔

2019. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért puffadok a cukros/tejes ételektől? (Ha elhagyom őket, tökéletes az emésztésem)

Megoldás: nem eszünk cukros tejes ételeket. Józan paraszti ész.

2019. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tej intolerancia (jól írtam, nem allergia, ez más betegség) lehet.
2019. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sütikben is volt valamilyen tejszármazék.
2019. nov. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Többféle oka is lehet.

De kellene egy kivizsgálás.

Az egyik lehetséges ok, hogy valamelyik összetevőre intoleráns vagy a tejből.

A másik ok esetleg, hogy egy régebbi baktériumos fertőzést legyőzendő antibiotikumokat szedtél és a bélflórád egy része kipusztult. És úgy regenerálódott, hogy nem az eredeti bélflórád állt helyre, hanem olyan baktériumok is elszaporodtak, amelyek a répacukor és a laktóz bontása során gázokat fejlesztenek.

És ezen kívül még van jónéhány verzió, de azokhoz nem értek és nem találgatnék. El kellene menni kivizsgálásra.

2019. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!