Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek tényleg igaz az...

Szerintetek tényleg igaz az amit a schobert norbi terjeszt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ,hogy szerinte a kalóriaszámolás hülyeség és csak a szénhidrátbevitel számít és a zsír nem hízlal. Valaki már fogyott ezzel a módszerrel? Vagy mit gondoltok erről az egészről? Válaszokat előre is köszönöm :)

2019. nov. 8. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Azt gondolom, hogy S.N-ék ebből élnek, nem is rosszul. A hülyék bedőlnek nekik és még fizetnek is a moslékért, az okosak meg tudják az igazat, ingyen. Elmondom a naaaaagy titkot, teljesen ingyen.

Vagy több kalóriát kell elégetni, mint amit beviszel, vagy kevesebbet kell bevinni, mint amit elégetsz.

Magyarul: kevesebbet zabálni, többet mozogni.

Aki egész nap ül, az szinte semmit nem ehet, és akár még hízhat is. De ha Szibériában fát vágnál napi 10 órában, akkor napi 5000 kalóriát is megehetnél, sőt meg is kellene enni, és nem lenne rajtad egy deka zsír se.

2019. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Cukros vagyok, néznem kell a szénhidrátot, amiben kevés van, abban a kalória is kevés. A zsír tényleg nem hízlal, már amennyit tudsz belőle enni, csak a koleszterinednek árt. Nem értem az emberek egy részét, akik messiásnak tartják. Mértékkel naponta 5 alkalommal kell enni, zòldség, gyümölcs, hús, tejtermék, gabona, még egy kis nasi is beleférhet. Én fogytam, pedig nem kevest eszek. Vékony vagyok.
2019. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a low carb étrend, max. 120 g ch (nem finomított), mellé több zsír.

Ezzel viszont nem teljesen értek egyet: "a kalóriaszámolás hülyeség és csak a szénhidrátbevitel számít és a zsír nem hízlal". Bármiből lehet annyit enni, hogy hízz, még zsírból is. A zsírnak annyi előnye van, hogy általában véve segíti a jóllakást és nem emeli az vércukrot és az inzulinszintet, ami segítheti a fogyást. Én zsíros, fehérjedús, de kevés szénhidrátot tartalmazó ételekből nem tudok sokat enni és sokáig jóllakott vagyok, szénhidrátbombáknál (cukros-lisztes ételek) viszont pont az ellenkezőjét tapasztalom. Régebben nagyon sok szénhidrátot ettem és 2 óránként muszáj volt ennem, ha nem akartam rosszul lenni a vércukrom leesésétől. Most 4 óránként eszem, napi szinten kevesebb kalóriát, mégsincs olyan, hogy éhen akarnék halni. Le is fogytam.

SN meglovagolt egy egyébként működőképes táplálkozási irányzatot, de néha mond akkora ökörségeket... Az ételeiről meg inkább ne is beszéljünk...

2019. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ugye a norbi azt állítja ,hogy ugye a kalória az egy hőérték amit úgy h a lombikba berakták azt a kaját amit és az mennyit melegített 1 perc alatt. (Nem biztos ,hogy pontosan így de valami ilyesmi asszem xd) és ugye a zsír jött ki a legtöbbnek és a szénhidrát a legkevesebbnek. És hogy szerinte az emberi testben ilyen égés nincs és kizárólag a szénhidrát bevitelt érdemes nézni mivel az emberi test cukrokból,szénhidrátból állítja elő a testzsírt ,pont hogy a megevett zsírból nem tud zsírt képezni csak nagyon kicsi részéből. És ugye ez azért van szerinte hogy a finomítottszénhidrát az olyan mint a drog és nem csillapodik az éhség tőle és igy az ember többet eszik ezekből hamarabb lesz beteg és ezzel a gyógyszergyárak profitálnak belőle egy csomót. Ezt állítja ő.
2019. nov. 15. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Én a magam részéről rühellem Norbit, de a valóban igaz, hogy nem a zsír hizlal, hanem a szénhidrát.
2020. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk logikusan gondolkodsz, a kalória, energia. Ha több kalóriát viszel be, mint, amit felhasználsz, hízni fogsz. Norbiék agymenése pedig szörnyü. Jesszus mivel akarja etetni az embereket.
2020. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!