Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen fajta eteleket keruljek...

Milyen fajta eteleket keruljek ahoz, hogy jo kondiban maradjak?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sportolok (a kuzdosportok hive vagyok), amellett meg jarok terembe is gyurni, eddig nemnaon figyeltem arra h mit eszek.. mindent ettem ami megtetszett vagy izlett. Mostmar viszont ugy erzem oda kellene figyeljek mivel a telen nemjartam edzesre es hat.. kicsit meglatszott. Na jo kicsit jobban.. es tudni szeretnem hogy vegulis milyen fajta kajakat egyek ahhoz hogy az izomtemegem jol gyarapodjon, illetve hogy a felszedett felesleg a leheto leghamarabb eltunjon (inkabb a hasamat erinti a dolog).


19\f


2010. júl. 18. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha eszel húst akkor mindenképpen csak páront, zsírszegény húsokat fogyassz azok még egészségesebbek és nem hízalnak úgy:) a vörös húsokat én kerülném... egyébként egyél sok-sok nyer zöldséget, gyümölcsöt és magokat!az édességeket kell mellőzni főként :D akkor nem lesz gond ;)
2010. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk az izomtömeg-növelő kajákhoz nem értek, de az egészséges táplálkozáshoz igen, és szerintem ez a legfontosabb.


A legtöbb ember sajnos úgy van vele, ahogy te: Eszi, ami jön. És hát sajnos magától csak a sok egészségtelen vacak jön. Jó, hogy te felismerted, hogy erre oda kell figyelni, mert abból épülünk fel, amit megeszünk, és ha nem azt esszük, amit az embernek, mint biológiai fajnak kell, akkor attól önmagában is betegek leszünk. Rengeteg ember nem ismeri fel, hogy azért beteg, azért hal meg fiatalon, mert rosszakat eszik. Na szóval, pár alapelv, amire figyelj oda:


a) Egyél sok zöldséget, mindig, minden formában (brokkoli, bab, lencse, gomba, padlizsán, káposzta, minden egyéb). Ha nincs sok időt, nem kell vacakolni vele, nyersen is lehet sok mindent, vagy ha nem, beteszed a mikrosütőbe egy kis vízzel, aztán úgy 10 perc múlva kiveszed, vagy egy serpenyőben egy-két kanál olajjal megsütöd. Ebből próbálj sokat enni, és elsősorban ezzel jóllakni.


b) Reggelire érdemes gyümölcsöt enni. Fontos, hogy érettlegyen és friss, máshogy nincs értelme.


c) Én még darált magokat is eszek reggelire, az nagyon egészséges (lenmag, mák, napraforgó együtt ledarálva). Napi két kanál darált lenmagban benne van az omega3 zsírszükséglet 130 %-a, másból nem igen tudod pótolni.


d) Húst lehet enni, de itt már fogd vissza magad. Ne húst egyél valamivel, hanem valamit (zöldség, rizs) egy kis hússal. A fehérjetúlfogyasztás is nagyon ártalmas tud lenni.


e) Tej, tejtermék, tojás lehet, de ne nagyon sok. A joghurt a legjobb, mert táplálja a bélbaktériumokat és ezzel erősíti az immunrendszert.


f) Fontos, hogy mindent a legkevésbé feldolgozott formában egyél. Teljes kiörlésű kenyeret és pékárut, valamint barnarizst egyél. Ezekben rengeteg rost és egyéb hasznos anyag van, ami a fehér árukban nincs.


g) Szorítsd le a cukor- és a fehérliszt-fogyasztást a 0 közelébe! Ezek azért életveszélyes anyagok, mert túl gyorsan bomlanak le, ezért nagyon megterhelik a szervezetet azzal, hogy hatalmas adag cukor zúdul be. Ezért van az, hogy ma már szinte minden második ember cukorbeteg, vagy a közelében áll. A cukrot a természetes és nemártalmas steviával lehet pl. pótolni, a fehér kenyerek helyett meg a teljes őrlésű jöhet.


h) Ha fogyni akarsz, akkor figyelj oda a kalóriarestrikcióra. Ez egyébként is egy népszerű irányzat, annak se árt, aki csak egészséges akar maradni. És ha sportolsz, e miatt se egyél több kalóriát. Nem kel félni, nem fogsz elsorvadni, és az is egy tévhit, hogy a sportoláshoz sok pluszfehérje kell. Én rengeteget futok, és úgy eszek, ahogy itt írtam, még sincs semmi gond.

2010. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
huh.. koszi szepen ezt a jol kidolgozott, ertekes es hasznos valaszt. Kiprobalom mindenkeppen :)
2010. júl. 18. 15:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát sok sikert! Nem olyan nehéz ezeket az irányelveket megvalósítani, de azért igényel némi eltökéltséget és plusz munkát. Biztos egyszerűbbnek tűnik valami egészségtelen készkajával megtömni magunkat, mint a saját kajánk elkészítésével pepecselni, de hidd el, nincs más út. Az összes készkaja (felvágott, puding, fagyasztott pizza, konzervek stb.) egyrészt nem tartalmaz élettani szempontból értékes anyagokat (mert kispórolják belőlük), másrészt tele van ártalmas anyagokkal: cukor, só, vegyszerek, transzzsír. Ezeket csak ritkán, végszükség esetén edd!


Példaként említem a gyümijoghurtot. Meg ne vedd sose ezeket a színes, szagos löttyöket! Gyümölcs legfeljebb egy körömpiszoknyi van benne, de én már szaglásra kiérzem a tömény vegyszert, meg ott van benne egy fél marék cukor. E helyett csináld meg te sima joghurtból, és turmixolj bele gyümölcsöt, és esetleg, ha kell egy pici mézet vagy steviát (bár én nem szoktam), na meg még teszek bele mindig korpát, búzacsírát, ettől még egészségesebb és töményebb lesz.


Ha nagyjából tényleg meg tudod csinálni, amit írtam, észre fogod venni, hogy energikusabb vagy, erősebb lesz az immunrendszered, mert megszabadulsz a felesleges mérgektől, cukroktól, viszont a hasznos anyagokhoz teljes egészében hozzájutsz. Ja, és nem lesz semmiféle súlyproblémád, akkor se, ha egyébként hízásra lennél hajlamos.

2010. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Koszi szepen ismet.. meg annyit szeretnek hogy milyen uditoket NE fogyasszak es miket ajanlsz?
2010. júl. 20. 23:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Kicsit szélesebben közelítenék, úgy mint italok. Én ebben is keményvonalas vagyok. Az alapvető ital a víz legyen. A legjobb az otthoni vízszűrő berendezéssel vagy szűrőkancsóval szűrt csapvíz. Kicsit ez is macera (a neten meg tudod nézni, mik ezek), úgy hogy ezek nekem sincsenek. A szűrőkancsó nem túl drága, és egy-két embernek elég is, de cserélni kell időnként a szűrőt benne, ami havi pár ezer ft-os költség. A csapvízzel önmagában az a fő baj, hogy rengeteg klór van benne, ami öli a hasznos bélbaktériomokat, meg egyébként is vannak benne egyéb szennyezőanyagok, bár az nem annyira gáz.


Ha nem vízszűrés, akkor a második jó megoldás az ásványvíz, de ne legyen szénsavas, és az a jó, minél kisebb az ásványianyag-tartalma (ez fel van tüntetve a címkéjén). Én most nem élek otthon, nem annyira ismerem a hazai márkákat, de emlékszem, hogy pl. a Mizse víz jó volt, meg a Szentkirályi is jó, de az drága.


Üdítő italt én szintén magamnak csinálom. Téli recept: mandarin, sárgarépa és egy kis gyömbér; nyári recept: szőlő, citromlé, gyömbér. Ezeket vízben leturmixolom. De kísérletezhetsz ki magadnak bármi mást. Pár percbe beletelik, de tudod, hogy mit iszol, és nagyon egészséges ez mind.


A kész üdítőknek nem vagyok a híve, még a gyümölcslevek is túlfeldolgozottak, vegyszeresek, a legtöbb cukros is. Én egy fajta almalére emlékszem, ami tényleg jó és natúr, ezzel próbálkozhatsz. Több literes dobozban volt, és egy kis csapot lehetett megnyitni rajta. A nevére, gyártójára már nem emlékszem, de tudom, hogy magyar kisvállalkozástól származik. A lényeg, hogy a leve nem olyan aranysárga, mint az agyonfeldolgozott löttyöké, hanem barna, és tényleg érezhető az almaíz.


Azért, ha nagyon kell mehetnek néha az előbb említett gyümölcslevek, de cola és társai soha, semmilyen formában! Ezek már-már ölni tudnak a hatalmas cukor- és vegyszeradagjukkal.


Még csak annyit, hogy kaja vonalon bízhatsz bennem, nem mondok hülyeséget; fél évtizedes netes kutatómunka (többnyire angol nyelvű oldalakon), és jó pár rossz kaja miatt komolyan beteg ember gyógyulása áll mögöttem, akik azóta csak hálálkodnak. Az orvosok meg nem tudtak mit kezdeni velük. Az anyám pl. cukorbeteg, és 10 éven át csak kínlódott, nagyon magas volt a cukra a gyógyszerekkel együtt is, mióta ezt a kaját eszi már szinte a normális szintre ment vissza. Te persze nem vagy beteg, és ha ezt a kaját eszed, meg mozogsz rendesen, akkor még sok évtizedig nem is leszel. Szerintem megéri. Amiket leírtam persze így eléggé leegyszerűsített, de nézegetheted te is a neten a további részleteket, meg próbálgathatsz minden féléket, és kialakíthatod a a saját modelledet. De ha akarod, hogy még valamit kifejtsek, azt is megteszem. Ahogy írtam már, ez a kaja jár pluszmunkával, de annyival mégse, hogy ne érje meg.

2010. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És kivételeket néha szabad csinálni? szóval nagyritkán szabad inni kólát vagy épp pizzát enni? stb
2010. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21.32: Igen. Én ezt bűnözésnek hívom. Én már nem igénylem, mert teljesen átállt a szervezetem, az enzimrendszerem az egészséges kajára. Én ezt is érzem jónak, és titokban sem vágyom másra, sőt az visel meg, ha ilyen, az én szempontomból vackokat kell ennem, innom. De ez a bűnözés, amit említesz, azért heti egyszer-kétszer nem akkora gond, sőt akár meg is könnyítheti az átállást egy hosszabb átmenti időszakban. Az én módszerem nem az önsanyargatásra épül, hanem a tudatos váltásra és választásra. Én sose azt hangsúlyozom, hogy mit ne, hanem azt, hogy mit igen, és az egészséges kaják így is ki fogják szorítani a rosszabbakat. De ha te most úgy érzed jól magad, hogy becsapsz egy hamburgert kólával, abból semmi gond nincs. Egy idő után úgyse fogod kívánni, de ha néha mégis, megbírkózik vele a szervezeted. Azzal nem bírkózik meg, ha rendszeresen és alapvetően ezt eszed.
2010. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Es a husokkal mi a helyzet? Nagyon szeretem oket, sot odavagyok a csirkehusert, sulve, fove, grillezve, barmilyen formaban (meg nyersen is csak legyen megfustolve). Vegulis nemszeretnek vega lenni, csak egezsegesebben etkezni.. hagyjam ki nagymamam rettentoen finom husleveset? Vagy elmehet ez is bunozeskent? Amugy befalltam egy rizsszeletet, valami ien egezseges ize, es elegge bejott, ranezesre nemgondoltam hogy ennyire laktatos
2010. júl. 21. 23:31
 10/14 anonim ***** válasza:

A húsra a d) pont vonatkozik, ott leírtam a lényeget. Mehet, de vissza kell szorítani, nem szabad, hogy a hús főtáplálék legyen. Mondjuk, ha jól akarsz lakni, csináld a következőt: Párolj meg brokkolit kevés vízben, mikrosütőben, aprítsd össze és süsd meg a csumáját vajban, és csinálj mellé barnarizst. Ezekből ehetsz, amennyit bírsz, és ez olyan laktató, hogy már csak egy kevés hús fog hiányzani mellé. Na ez a kevés mehet. És mindig így közelítsd meg! Valami más főkaja van, azzal kell elsősorban jóllakni, és ezt egészítjük ki egy kis hússal. És jól jön heti egy-két húsmentes nap. Ha így csinálod, nem lesz soha semmi bajod. De ha a hús a főétel, az lassan felőröl, tönkretesz. Mondok pár húsellenes érvet:


- Savasít. Hatalmas probléma a szervezetnek az elsavasodás, és ennek az egyik fő forrása a hús (a másik meg a cukrok, fehér lisztek).


- A bélrendszerünk inkább a növényevőkre hasonlóan hosszú. Ha ebbe bekerül a hús, akkor mivel hosszú ideig tartózkodik ott, megrohad, mindenféle méreganyagok jutnak belőle a szervezetbe.


- Általában sem vagyunk berendezkedve olyan nagy tömegű hús befogadására, mint amit a legtöbb ember eszik. Ez nagyon megterheli a szervezetet. Nézd meg a csimpánzt, vagy a disznót. Ők is mindenevők, és hozzánk képest alig esznek húst.


Az ne tévesszen meg, hogy vágysz a húsra meg a cukorra, ettől ezek még rendszeresen és nagy mennyiségben fogyasztva ártanak. Csak azért vágyunk rájuk, mert a természetben ritkán lehetett csak hozzájutni, és ott örök éhezés van, és a hús meg a cukor kisegít éhezés idején, illetve kis mennyiségben a hús (fehérje) azért kell. A modern emberiségnek pont ez a csapdája, hogy bármit megehet, ezért szélsőségesen kiéli ezeket a bőség idején irracionális vágyakat, és betegre zabálja magát. Észrevetted, hogy körülötted már szinte minden 40-50 éves ember beteg? Ebben a rossz táplálkozásnak és a mozgáshiánynak van döntő szerepe. Na én is 50 vagyok, és mindenem rendben van. Tehát azért ez működik.


A húst ilyen kis mennyiségben nem sorolom a bűnözés kategóriába, nagy zabalás, jóllakás szintjén viszont már igen. A húslevessel sincs olyan nagy baj, bár én inkább az értékesebb zöldségleveseket eszem. Pl. zeller, karalábé, sárgarépa, egy kis brokkoli. Ez egy teljes lúgbomba. Jobb mint a húsleves.

2010. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!