Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak inzulinreziszten...

Hogyan hízzak inzulinrezisztenciával?

Figyelt kérdés

Jelenleg 44,5 kg vagyok, a magam 165 cm-ével. Nemrég diagnosztizált inzulinrezisztenciám van, ami azt jelenti, hogy finomított szénhidrátok, cukros és fehérlisztes ételek tiltó listásak. Alkatilag is karcsú vagyok, de nagy álmom legalább az 50kg-ot elérni és meg is tartani.

Kezdő inzulinrezisztensként ez még nehezebb.


Köszi, 24/L



2019. nov. 21. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd úgy össze az étrendedet, hogy a 160 g ch (nem finomított) mellé legyen meg kb. 80 g fehérje és annyi zsír, amennyivel megfelelő kalóriatöbbletet tudsz elérni. Mellette súlyzós és saját testsúlyos edzés, hogy egy kis izom is menjen fel rád.

Meglepő számomra, hogy IR-esként ilyen vékony vagy, de úgy látszik, a kettő nem zárja ki egymást. Más betegséged nincs? Pl. pajzsmirigy-túlműködés?

2019. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Semmi más nincsen mellette, makk egészséges vagyok, minden lelet azt mutatja :)

Köszönöm a választ!

2019. nov. 21. 12:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy nekem 200g CH-t írtak elő vagy még többet 220g-ot. Egyek amennyi belém fér, tekintve, hogy nem cél a fogyás
2019. nov. 21. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm is ir-es és elég testes. Ha nem vagy egyben cukorbeteg is, akkor ehetsz bőven, amit akarsz. (Cukros kajakkal azért óvatosan). :)

27/F

2019. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: OK, akkor egyél annyit :)
2019. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!