Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Stressz miatti étvágytalánság...

OliviaMoore kérdése:

Stressz miatti étvágytalánság és emiatt fogyás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban sokat idegeskedtem, emiatt nem volt étvágytam és keveset is ettem. 10 kg-ot fogytam, 4 hónap alatt.

Most vettem észre magamon, hogy alig eszek egy nap. Ha többet eszek, mint egy nap, rögtön eltelít és hányingerem is van.

Epés refluxom van.

Ma ettem például: két zsemlét, 1 müzliszeletet1 krémjoghurtot és egy pizza szeletet.

Nem tudom, hogy ez kevésnek e vagy normálisnak számít, mert ezelőtt jóval többet ettem.

Kellene orvoshoz fordulnom emiatt? Diatetikus vagy pszichológus?


2019. dec. 3. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Reflux esetén a legrosszabb, amit ehetsz, az a gabonák és a cukor. Ha keveset eszel és azok sem a megfelelő ételek, vitamin- és tápanyaghiányod lesz, amitől még rosszabb lehet az étvágyad. A refluxot sok esetben a gyomorszáj meggyengülése (és baktériumok jelenléte a gyomorban) okozza, nem a sok gyomorsav. Sőt, lehet, hogy éppen túl kevés a gyomorsavad, emiatt kevesebb epe és emésztőenzim termelődik, ezért van hányingered evés után. Low carb és/vagy paleo étrend sokat tud segíteni, mellette igyál (emésztést segítő) gyógyteákat, amik segítenek kiirtani a patogén baktériumokat, és szedj probiotikumot.

Ha sokat idegeskedsz, elmehetsz pszichológushoz, de egy jó étrend sokkal fontosabb lenne. A dietetikust hanyagolnám, a legtöbb azzal fogja kezdeni, hogy egyél sok teljes kiőrlésű gabonát és tejterméket.

2019. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha keveset eszel még kevésbbé tudod feldolgozni a stresszt. Szóval érdemes dokihoz menni.
2019. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!