Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye nincs komoly betegség a...

Ugye nincs komoly betegség a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már több,mint 1 hónapja nincs étvágyam, folyamatosan égő érzést érzek a torkomban, hányingerem van. Ilyen még sosem volt. Egyik napról a másikra jelentkezett. Előtte mindent feltudtam volna enni,majd hirtelen 2 hétig csak keksz és víz. Most eljutottam oda,hogy már próbálok enni 3 óránként minimálisat,de nem kívánok semmit. :( Mindig nagy étvágyú voltam pedig... most végeztem főiskolán,nyelvvizsgára készülők,utána úgy tűnik lesz állásom..de letörtnek is érzem magam, depressziósnak,szorongok,félek magától a hányástól, szinte egész nap ezen jár az eszem meg,hogy súlyos beteg lehetek-e,amiért fogyok is...sose voltam vékony,de most már 6-7 kilót sikerült leadni 4-5 hét alatt :( Volt valaki hasonlóan? Mit lehet tenni?


23/L



2016. júl. 23. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a nyomás , sok gond kihívás ami emészt . Az étkezés nem old meg semmit , másrészt meleg van rostos dolgok kellenek ilyenkor többszöri evés szinte lehetetlen és az is hőt termelne .
2016. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az étkezés nem old meg semmit? Nos, talán nem fogy el az ember, nem bomlik el az izom, kap tápanyagokat a szervezet s nem pusztul bele az ember. Igencsak sok dolgot megold, azt hiszem. Hőtermelés koplaláskor is van, a melegvérű emlősök folyamatai már csak ilyenek. Ha leesik a testhő, az már régen rossz.


Kérdező, iszonyú régen tart ez nálad, ez már veszélyes, nem ártana egy jó orvos vagy más szakember, ezt magad nem tudod megoldani, úgy látszik :(

Sehogyan sem tudsz enni? Az nem számít, hogy kívánod-e, ha nem, akkor is enned kell. Étvágy nélkül is be lehet nyomni legalább a legszükségesebb tápanyagokat (fehérje, némi zsír, némi zöldség, akár léként, gyümölcslé se megy? valahonnan kellene kalória is). Ha ténylegesen nem megy, a hányinger miatt, az nagy baj, akkor pláne orvoshoz kellene fordulni, sajnos ők sem állnak mind a helyzet magaslatán, de valamit tenned kell! Evés nélkül nem élhetsz.

2016. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem refluxom volt, az járt ilyen tünetekkel, kaptam rá gyógyszer és kb 3 hónap múlva elmúlt az égő érzés, hányinger és étvágytalanság.
2016. júl. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 hétig volt az,hogy tényleg semmi a kekszen és a vízen kívül. Azóta már próbálkozom 2-3 óránként enni,ha nem is nagy adagokat. Tegnap sikerült enni 2x kis adag főtt ételt. Bár először futottam is vele wcre..meg 2 szelet pizzát is megettem,ami már nagy szó :) Amint "jól laktam" megszűnt az égő érzés :S de ez is változó van,amikor akkor is marja a nyelőcsövem úgy érzem. Lehet nekem is reflux..vagy csak elszúrtam a gyomrom azzal,hogy ennyit koplaltam hetekig :(
2016. júl. 24. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!