Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egész nap csak kakaót...

Ha egész nap csak kakaót iszok, nem lesz bajom?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja egy nagyon nehéz szakításon mentem keresztül, és még mindig nagyon nem vagyok jól. Kicsit felszedtem magamra a kapcsolat alatt. Úgy gondoltam, le szeretnék adni belőle... de egyébként sem kívánom semmilyen szinten az utóbbi három hétben az ételt, sem az édességet, pedig előtte nagyon ettem. 165 centimhez 65-67 kiló között mozogtam. Az incidens után még ettem olyan 2-3 napig rendesen, de utána valahogy leálltam. Azóta sem eszem igazán (kb két naponta egy szendvics). Naponta 2-3 bögre kakaót iszom meg. A súlyom lement hatvanra, aminek - őszintén - örülök. Viszont anyukám meg folyamatosan mondja, hogy egyek már, mert ez nem egészséges (nem kívánom, nem vagyok éhes, rosszul esne enni, nem akarok). Azonban 14 éves korom körül is így voltam, csak akkor általában naponta még egy tál meleg ételt is megettem. Tényleg annyira rossz lenne? A kakaó eltelít, nem vagyok utána éhes, gyengének sem nagyon érzem magam. Akkor meg...?

2012. okt. 9. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szétmegy az epéd, ez a sima tejre is vonatkozik.

Hogy miért is van ez? az epe felelős a zsíros dolgokért, ezért a túlzott zsírt nem bírja megemészteni és leáll az epe működés

20/F

2012. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, a csokievéses nem.

De nem érzem azt, hogy fájna a hasam vagy akármi... tegnap belém erőltettek egy szendvicset, utána egész végig rossz volt a gyomrom... örülök, hogy így fogyok is egy kicsit. Az epén kívül van még valami káros hatása...?

Egyébként 20/L

2012. okt. 9. 17:02
 4/6 yuda ***** válasza:

Ha az első válaszadónak igaza lenne akkor kész csoda, hogy nagyszüleim, akik gyakran napi szinten, de hetente biztosan többször ettek szalonnát, nem lett volna szabad nekik hosszú és egészséges életet élniük. Szerencsére pedig így volt :)


Kizárt, hogy nem lesz semmi bajod, legfeljebb ha túlzásba viszed, kisebb hasmenés.

Nehogymár leálljon az epeműködésed ettől a tejnek csúfolt vizezett valamitől. Ez a tej életébe sem látott tehenet. Amit már lehetett, mindent kivontak belőle. Már csak csúfneve az, hogy tej. Efelől nem kell aggódnod.

Igyad, ha jól esik és nincs semmi panaszod.

2012. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Persze hogy eltelit, mert tele van cukorral.

Folytasd igy tovabb, ne egyel semmi normalis taplalo kajat, csak nyomassad a kakaot es par heten belul olyan durva hizasnak indulsz, hogy magad sem fogod erteni.


Buta vagy ha azt hiszed, hogy azert kell enni mert kivanod, mert akarsz enni, mert jolesik.

NEM!

Azert kell enni, mert ahogy az autonak kell az benzin, ugy a testednek is kell az uzemanyag, kulonben anelkul nem mukodik rendesen.

Persze most nem vagy ehes, meg nem tapasztalsz negativ dolgokat, de hidd el, anyukadnak igaza van, nem szabad ezt csinalni.

Ha nem eszel taplalo eteleket, akkor csak sajat magaddal b.szol ki.

Elkezd a hajad hullani, fako lesz, a kormod elvekonyodik, konnyen betorik, a borod is szaraz lesz, az allokepesseged rohamosan romlik, nem fogsz tudni egy lepcsohazban felszaladni a 3.ra ugy, hogy ne akarj a vegen elajulni, elkezdesz hizni, a hangulatod egyre rosszabb lesz, mindenfele korsagok fognak megtamadni, es meg mindig a sebeidet fogod nyalogatni es sajnalkozni a szakitason.


Elhiszem hogy nehez, mindannyian atestunk mar hasonlon, de nem szabad tul sokaig az aldozat szerepet jatsznai. Tovabb kell lepni, es a legjobban ugy tudsz a kis beteg sajgo lelkeden segiteni, hogyha a tested remek formaba hozod, mert mint tudjuk, ep testben ep lelek, kezdj el rendesen enni es sportolj. Meglatod a kozerzeted is javulni fog.

2012. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg turmixot, kását, krémlevest, húslevest is fogyasztani, ne csak mindig kakaó legyen, és figyeld a testsúlyodat is!
2012. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!