Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon pocsékul eszek. Hogy...

Nagyon pocsékul eszek. Hogy tudnék visszaállni a normális táplálkozásra?

Figyelt kérdés
Volt egy elég stresszes időszakom kb. 1 hónapon keresztül, amikor se időm, se kedvem, se étvágyam nem volt rendesen főzni és enni, csak néha-néha bekaptam pár falatot és annyi. Gyorskajákat és nasikat ettem, már ha egyáltalán ettem valamit. Most már jobb időszakom van, jobban rá is érnék kaját csinálni és enni, de egyszerűen nincs étvágyam. Ma pl. egész nap csak egy zsemlét, egy tányér főzeléket és egy almát ettem, és egyszerűen nem kívánok többet. Viszont érzem, hogy nincs energiám, szédülök, fáradt vagyok, biztos, hogy többet kellene ennem. Gondolom, amíg nem ettem normálisan, összeszűkült a gyomrom, vagy ilyesmi. Hogy tudnék rendbe jönni? Gasztroenterológushoz mindenképp el szeretnék majd menni, ha nem javulok, de januárra kaptam időpontot, több mint egy hónap múlva lesz, addig azért hátha tudok valamit javítani a dolgon házilag is.
2019. dec. 18. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légy türelemmel, és egy picit erőltesd a zöldségeket. A főzelék miből volt? Ha krumplifőzelék, akkor teljesen érthető, hogy rosszul érzed magad, hiszen az nagyon sok gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz.
2019. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs étvágyad, egyél többször keveset. Legyen benne valami fehérje is (tojás, hús, sajt stb.). B-vitaminok és Béres-csepp javítja az étvágyat, ihatsz emésztést segítő gyógyteákat is, pl. gyömbér.
2019. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tegnapi zöldbabfőzelék volt.

Október vége felétől november végéig voltam nagyon stresszes. Költözködtem, és kértem szabadságot, amit meg is adtak, aztán az utolsó pillanatban visszamondták és mégis kellett dolgoznom egész hónapban. Aztán a költözéssel is volt egy csomó dolog, ami rosszul alakult, visszamondták, újra kellett szervezni. Egyedül élek, nem volt semmi segítségem, ezért volt annyira stresszes. Kb. egy hónapig elhúzódott ez az egész, közben alig ettem, étvágyam se volt, időm se volt rendes ételt csinálni. Decemberben már megoldódott minden, több időm lett, mégse bírok enni, semmi kaját nem kívánok. Amit tegnap ettem, az is összesen kb. 500 kalória volt, és ennél csak kevesebbet eszem mostanában. Olvastam, hogy anorexiások ilyen mennyiségű kajával simán bekerülnek kórházba infúzióra meg ilyesmi, és nem akarok így járni. Mondjuk az is még pluszban rájátszhat, hogy erre is ráparázok, de nem tudom, mit csináljak :( Amúgy estére mintha kicsit jobban megjönne mindig az étvágyam, de akkor se bírok annyit enni, amennyit kéne.

2019. dec. 19. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kellene vitaminokat, ásványi anyag-nyomelem kiegészítőt szedned, ennyi idő alatt rendesen kiürülhettek a raktáraid. Ha még most is stresszes vagy, a citromfű tea is jót tenne.
2019. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!