Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert eroltetik ennyire az...

Miert eroltetik ennyire az edesitoszereket a cukor helyett?

Figyelt kérdés
A szacharin koztudottan idegmereg, miert a cukrot talaltak meg a bunosnek?
2019. dec. 31. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Tele van a net tragikus sztorikkal és még több végződik a temetőkben! Milyen választ vársz? Persze nem a cukor önmagában ahogy a konyhakés sem bűnös ami a többi között van a helyén és nem az ember hasában!

Vegyél/egyél hazai termelői mézet!

2019. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én pl. cukorbeteg vagyok. Mi a fenét használjak édesítőszer helyett? A barnacukor és a méz ugyanolyan károsak, mint a cukor. Van más alternatíva?
2019. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
azért én 39 éve egészen jól nyomom édesítőszerekkel, lévén 3 éves korom óta vagyok cukorbeteg...
2019. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Minden káros, amit túlzásba viszünk. Tudományosan kimutatott, hogy az ember génjeiben kódoltan előnyben részesíti az édes ízeket. A természetben azonban kevés az olyan élelem, ami önmagában édes lenne (érett gyümölcsök, méz, cukornád), ezért kitalálták, hogy ezekből kivonva az édes ízt okozó anyagot majd hozzátéve azt nem édes élelmiszerekhez, egyszerűen meg lehet sokszorozni az élelmiszeripari forgalmat. Később derült csak ki, hogy a hozzáadott cukor (répacukor/nádcukor) káros élettani folyamatokat idéz elő az emberi szervezetben. Ezért kezdték el kutatni az édesítőszereket.

Lehet, hogy a szacharin idegméreg, de az alkohol is az, mégis kedveltek a szeszesitalok. Egyébként is, ha lenyelsz egy leveseskanálnyi konyhasót, abba is belehalsz.

2019. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem erőltet semmit. Most már mindenhol arról olvasni hogy a sima cukor pont olyan mint a barna, nem jobb a méz se, a mesterséges édesítők se. Szerintem legjobb ha növényit használsz (de én pl nem szeretem azoknak az ízét) vagy semmit. Pl én a zabkásámba nem teszek már reggel édesítőt se cukrot (egy ideig mézzel aztán eritrittel ettrm), csak bele szelek fél banánt vagy mandarint. Megédesíti az is. A kávém mindig 2 pötyivel ittam. Most egyet teszek 2 adagba. Nem iszom cukros üdítőt sem.
2019. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok cukorbeteg,de kekszet arról a részlegről veszek.Édesítőszerrel van,nagyon jó+egézsséges is valamennyire.
2019. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén cukorbeteg vagyok, tini korom óta. Muszáj valamivel helyettesíteni a cukrot, ha nem akarok a magas vércukor szintbe belehalni, illetve a lábamat vagy a látásomat elveszíteni.
2019. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fantasztikus a stevia!
2019. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Skrizofen vagyok es ezt a posztot a masik enem irta ki.

En is edesitot hasznalok amugy, cukorbetegseg miatt.

2019. dec. 31. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:
szipi szuper
2020. jan. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!