Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel, mi mindennel lehetne...

Mivel, mi mindennel lehetne ízesíteni a zabpelyhet?

Figyelt kérdés
Tippeket szeretnék. Avagy kinek hogy ízlik? Nekem amúgy undorító az íze önmagában..a legrosszabb amit valaha kóstoltam az biztos. De hájas vagyok, és estére mindenképp muszáj bevezetnem a zabpelyhet. Amúgy is kell a rosttartalma miatt is, mert székrekedéssel is küzdök. Jöhetnek az ötletek, köszi előre is.

#egészség #íz #fogyás #vacsora #zabpehely #dagadtahurkám #hájasvagyok
2020. jan. 6. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pl. dióval összekevert mézzel szoktam ízesíteni és kifejezetten szeretem.
2020. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a méz hizlal azt hiszem.
2020. jan. 6. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj zabpelyhet enni, ha nem szereted. De tehetsz bele összetört diót, mandulát stb., fahéjat, kakaóport és édesítőszert, vagy feldarabolt gyümölcsöket. Rost van a gyümölcsökben, zöldségekben is, ehetsz savanyú káposztát is. Ha kevesebb lisztes ételt eszel, és többet az előbbiekből, esetleg még kefírt, natúr joghurtot, és elég vizet iszol, az is segíthet székrekedés ellen.
2020. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem muszáj zabot enned (főleg nem estére, ha diétázol). Én sokat próbálkoztam vele, de nem szeretem és kész. Inkább eszek helyette egy tojást, egy szelet tk kenyeret, cottage cheeset és zöldséget.

De amiket próbáltam:

- lehet venni (pl.: myprotein oldalán) nulla kalóriás ízesítő cseppeket, szirupokat. ha nincs bajod az édesítő ízzel akkor ez tök jó

- túró édesítővel és citromlével, reszelt citromhéjjal

- mézeskalács fűszerkeverékkel

- ízesített fehérjeporral (ez volt az egyik legehetőbb)

- magokkal

- bogyós gyümölcsökkel

- gyümölcspürékkel (pl.: alma)

- sósan is lehet készíteni például csirkemell sonkával és gombával

- 2 tojásba belekevered a natúr zabod és kisütöd omlettnek (olyan lesz mint egy lepény)

- mogyoróvajjal (hozzáadott cukor nélküli legyen)


Aztán ezeket lehet kombinálni, rétegezni. Én például megtudtam úgy enni, hogy fahéjasan megfőztem a zabot, az került alulra, utána jött egy réteg citromos túró, a tetejére pedig bogyó gyümölcs.

2020. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor minek eszed?

Amugyis csak ch az egesz

2020. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!