Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 3 liter vizet kell inni?

Napi 3 liter vizet kell inni?

Figyelt kérdés

Olvassátok el az alábbi cikkeket! Bár gondolom már láttátok őket.


[link]


[link]


[link]


Ezek igazak lehetnek?


Éppen most néztem Dr. Papp Lajos egyik előadását, ahol azt mondja, hogy akkor kell inni, ha szomjasnak érzi magát az ember, és felesleges erőltetni... Tehát ezek alapján én egy átlagos napon 1 liter vizet tudnék csak meginni (65 kg vagyok).


Mi az igazság?


2020. jan. 9. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
3 liter az egy átlagembernek túl sok. Napi 1,5 az ajánlott, az kb jó mindenkinek. De nagyban függ a súlyodtól is, illetve attól mennyit mozogsz napközben.
2020. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Örök vitatéma. Túlzásnak tartom a 3-4 liter fogyasztását. És főleg a rágörcsölést. Én ha megfeszülök se tudok így télen 1 liternél többet meginni, a többi bemegy a kajával. Nyáron is szűk 2 literem van meg.
2020. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár igazából új információkat nem mondtál.


Van olyan esetleg aki kipróbálta ezt a napi 3 litert?

Vagy ne is feltétlenül 3 liter legyen!


Gondolom már mindenki kiszámolta kalkulátorral, hogy hány liter víz az ideális a szervezete számára naponta, nos és akik be is tartják egy jó ideje, de előtte nem tartották be, azok éreztek komoly változást?

2020. jan. 9. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell ennyit inni. 3-4 dl/10 kg. Esetedben ez kb. 2 liter, amibe kávé, tea, leves is beleszámít.
2020. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Én meg azt mondom, hogy kell ennyit inni. Sokáig én se ittam sokat, aztán beteg lettem miatta és naponta simán lemegy 2-3 liter, hozzáteszem 55 kg vagyok. Tested nagyrésze víz és kell ennyi. Nyáron még többet iszok (és nem vagyok cukorbeteg)
2020. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
A prof..megadta erre a választ.
2020. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugye nem a bulvársajtóból akarsz tudományos válaszokat kapni ? Papp professzor úr nem arról híres, hogy a folyadék bevitel fontosságával foglalkozott volna szakmai életében. Az ő megjegyzése annyiban helytálló, amennyiben az élő szervezetek automatikus homeosztázis-fenntartásának belső szabályozására utal. Sajnos a szomjúság érzése nem pont akkor jelentkezik, amikor élettanilag már folyadékbevitelre lenne szükség, hanem később. Ennek következménye, hogy izzasztó munka esetén a szervezet a számára szükséges folyadékot, egészen pontosan a keringő vér ozmolaritását úgy tartja egyenletes szinten, hogy vizet von el a béltartalomtól ill. csökkenti a víz kiválasztás mennyiségét a vesékben, töményebb vizeletet választ ki. Sajnos a besűrűsödött béltartalom utólagos vízivással már nem puhítható fel és a vesékben kicsapódott szervetlen vagy szerves sók nehezen oldódnak vissza (vesekő képződés). A vér besűrűsödése agyi keringési rendellenességet is okoz. A napi folyadék szükséglet mértékét egyénre lebontva nagyon nehéz pontosan meghatározni, de az egyenletességnek is van fontossága, a rövidebb ideig tartó kiszáradásos időszakokat lehetőleg kerülni kell. Nem tudom, hogy van-e statisztikai felmérés, de nálunk szélesebb családon belül is volt több olyan eset, amikor 5-7 éves tanulmányi idő után veseköves történések következtek be fiatal embereknél. Nota bene: oktatási intézményekben a tanulók az otthonitól eltérő környezetben kevesebb folyadékot fogyasztanak ill. a lehetőség szerint kevésbé kívánják igénybe venni a nyilvános wc-ket (azaz ennek érdekében szándékosan kevesebb folyadékot vesznek magukhoz). Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy a palackozott italokat gyártók anyagi támogatása is ott van a folyadék fogyasztásra figyelmet felhívó cikkek mögött.
2020. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gublug ***** válasza:
32%

Nehogy a kv-t hozzaszamold 4-es!

Csak a tea, viz es leves hidratal!

A kave kivonja a vizet a szervezetbol.

2020. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Én képes vagyok napi 5 liter vizet is meginni, de általában 3l vizet iszok mert nem akarom túlzásba vinni. Amúgy régen én sem bírtam 2 liternél többet inni, de amióta egészségesebben étkezek azóta megváltozott ez.
2020. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Testsúlytól függ, minél kövérebb valaki, annál többet kell inni. Egy túlsúlyosnak kell a 3 liter, de aki csak molett, elég a 2,5 liter. Normál alkatnál kb 2 l folyadék szükséges.


Csak egy átlagot írtam, mert a folyadékszükséglet függ a mozgástól sporttól, fizikai munkától, melegtől (hőségtől), sok mindentől.

2020. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!