Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 100g vajkrémben mennyi lehet...

100g vajkrémben mennyi lehet a laktóz mennyiség, részletesebben lent?

Figyelt kérdés

Egy tabletta 10g tejcukrot (laktózt) képes "semlegesíteni", ami kb 2 dl tejnek felel meg. A vajkrémben tejpor is van, aminek sokkal-sokkal magasabb a laktóz tartalma. Van itthon sima vajkrémem és laktóz tablettám. Az érdekelne, hogy 100g vajkrémre vetítve mennyi tablettát kellene bevenni, hogy ne legyen problémám? Aztán majd persze arányosítok a megevett mennyiséghez.

Nagyon köszönöm!!



2020. jan. 9. 20:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na benyomtam hozzá 5db-ot a majdnem egsész 250g-hoz.

Érdekes mód nekem az nem működik annyira hogy jóval előtte veszem be, sokkal inkább konkrétan a falatt előtt és minél több részletben. A laktózmentes termékekben is el van oszlatva az egész termékben és az a legjobb megoldás szerintem, csak én ilyen tablettával nem tudok, mivel olyan állagú, hogy porítani sem lehet.


A cukor megközelítés logikusan hangzik nekem is, viszont megnézve a dobozt azt írja 100g-ban 2,4g cukor van, ami azt jelentené, hogy 1 tabletta elég lenne az egész 250g-os dobozhoz, ami elég hihetetlenül hangzik eddigi tapasztalataim alapján. Sajtnál már jártam pórul úgy, hogy csak előre bevettem tablettát és nem oszlattam el evés közben legalább félbe harapdálva.

2020. jan. 9. 22:22
 12/17 A kérdező kommentje:
*ilyet tablettával nem tudok
2020. jan. 9. 22:23
 13/17 anonim ***** válasza:
pedig teljesen reálisan hangzik
2020. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
szerinted egy tábla 100g-os tejcsokihoz mennyi tablettát kellene bevenni? nálam ez az a tétel, aminél mintha a tabletta sem működne, de lehet, hogy keveset veszek be.
2020. jan. 9. 23:40
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem a csokival sosincs baj pedig siman betolok 1 tábla tejcsokit.
2020. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
de komolyan laktóz érzékeny vagy? akkor mi az ami egyáltalán gondot okoz? túró? tejföl?
2020. jan. 12. 01:44
 17/17 anonim ***** válasza:
A sajt is okés (bár lágy sajtokat nem eszek). Joghurt, tejföl, túró, tej az amit nem bírok.
2020. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!