Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan küzdhetném le a kénysze...

Hogyan küzdhetném le a kényszerevésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteget eszem, ha van szabadidőm, eszek. Akár éhes vagyok, akár nem. Sőt gyakoribb az, hogy úgy eszem, hogy nem vagyok éhes egyáltalán. Akkor is, ha azt érzem, hogy jól laktam/hányingerem van/teltség érzetem van. Nagyon sokszor igyekszem megállni, de nem tudom. Mindig azt hiszem, hogy "ez még belefér".

A barátaim is (akikkel iskolában az egész napomat töltöm) szóltak már, hogy rengeteget eszem/beles vagyok, stb. Minden szünetben eszem. Van, hogy már első óra előtt megeszem az egész sulis napra szánt kajámat, és emiatt muszáj vagyok még venni valamit.

És egy ideje már szorongok emiatt, mivel hiába próbálkozom megállni, kevesebbet enni, nem tudom.

Egyébként sportolok sokat, arányos alakom van, nem hízok ettől. De rosszul érzem magam tőle.


Akinek volt már része kényszerevésben, tudna tanácsot adni, hogyan szokjak le róla/csökkentsem? Előre is köszönöm!

18/L



2020. jan. 15. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejben meghozott döntés, sok sok gyakorlàs és kitartàs. Màs nem tud leszokni helyetted.

Az ilyesmi többnyire lelki eredetű. Érdemes önvizsgàlatot tartani, és ràjönni az érzelmi evés okaira.

2020. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jan. 15. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. 18 évesen még nem látszott, hogy sokat eszek, 50 kiló voltam. Most, 36 évesen 120...
2020. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Amíg nem kezdenek feljönni a plusz kilók, szerintem ne aggódj ezen, max. igyekezz egészségesebben táplálkozni. Fiatal vagy, kell az energia, tápanyagok.
2020. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!