Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bármennyit eszek, éhes vagyok....

Bármennyit eszek, éhes vagyok. Mi lehet az oka? 16/l

Figyelt kérdés

Reggelire ált. megeszek 2 tk. zsemlét vajjal, zöldségekkel, felvágottal, de ebédig a kaján jár az eszem. Ebédre leves+ált. rizs rantotthússal vagy hallal+zöldség kb.800kcal körül. Ezután még éhes szoktam lenni, veszek egy kakaós csigát/pizzaszeletet+alma.

Este pedig kepes lennek nonstop enni, volt hogy másfél 32cm-es pizzat megettem es meg siman tudtam volna mast is...nemtudom mikor laktam jol utoljára, szerintem nem is tudnék.

Lehet attól a nagy étvágy, hogy ált. 60kg szoktam lenni, de lefogytam 55-re? (Nem koplalással) és a szervezetem arra a sulyra torekszik es addig leszek ehes ameddig el nem erem a 60-at?



2020. febr. 4. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Kis önuralmat erőltess magadra! :) Én is bélpoklos vagyok. De nem akarok elhízni, ezért általában tudom hol a határ.


Igyál sokat, kaja előtt se árt egy pohár víz, és az eltömít egy időre!

2020. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
MÉg annyi, hogy értelmes kaját is egyél, ne csak pékárut rizzsel, mert úgy is "éhezik" a szervezet. Sok gyümölcs, zöldség, kell!
2020. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Növésben vagy , változik a tested és tél van . Ez a két ok bőven elég hogy éhesebb legyél.
2020. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Csupa szénhidráttal tömöd magad, amitől még éhesebb leszel
2020. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. Lehet az is, amit írtál, hogy a szervezeted vissza szeretne állni a korábbi testsúlyodra, pl. ha hosszú ideig 60 kg voltál és nemrég fogytál le 55-re. Nem írtad, milyen magas vagy, lehet, hogy 55 kilóval már túl sovány vagy?

Aztán lehet, hogy a szervezeted rosszul reagál a lisztes, cukros ételekre. Nálam is volt ilyen, amúgy IR-es vagyok. Több fehérjével, zsírral, kevesebb szénhidráttal (ami nem finomított) könnyebben, hosszabb időre jól tudok lakni.

Másfél 32 cm-es pizza, az elég durva... De vacsorázni kell, max. ehetnél értelmesebb ételeket, nem pizzát. Köretnek egyél bőségesen zöldségeket, kevés kalória, sok rost, vitamin, emellett nagyobb térfogat.

2020. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

170 cm vagyok. És kb. fél éve fogytam le...

Nyilván nem mindennap eszek pizzát, este általalában tojást szoktam vagy tonhalat vagy túrót zöldségekkel és valami egeszsegesebb pekaruval vagy pufirizzsel. Tegnap pl.: 4 tojás, 1 olajos tonhal, fél uborka és 2 szelet rozskenyér. +utána ettem 1 adag bolti zabkasat, mert neha mar arra gondolok hogy csak az edesseg utan ereznem jollakottnak magam, de reggel is nagyon ehesen kelek mindig.

Zöldséget minden etkezeshez fogyasztok.

2020. febr. 5. 16:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp “hagyjam” magam ”visszahizni”, mert csak ugy lesz egeszseges a szervezetem, vagy idovel “hozzaszokik” ehhez a sulyhoz?
2020. febr. 5. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy hogy érzed magad, milyen a közérzeted, megéri-e neked 5 kilóért kínlódni (a 60 kg se rossz súly 170 cm-hez). Illetve még az is kérdés, hogy ha "elengeded magad", meg fogsz-e tudni állni 60 kilónál. Esetleg kompenzálhatnád több mozgással a több evést.
2020. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kicsit visszavettem a szénhidrátot és helyette több zsírt viszek be. Így sokkal jobban érzem magam
2020. febr. 10. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!