Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok nekem írni változatos...

Tudnátok nekem írni változatos, egészséges recepteket? (Amiket szeretek használni azok lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egészségesebben étkezni. Amit gyakran fogyasztok: csirkemell, pulykamell,tonhal, néha lazac, egyéb halak, hüvelyesek (bab, lencse, borsó, csicseriborsó), zöldségek (karfiol, sárgarépa, brokkoli, saláta, káposzta, hagyma, retek,kukorica uborka, paradicsom (bocsi ha az gyümi)) gyümölcsök (kb mindenféle ami könnyen fellelhető), natúr joghurt, kefír, tejföl, tej (néha ezek kókusz vagy rizs változata), rizs (barna), tészta (teljes kiőrlésű). A lisztet s a cukrot szeretném elhagyni,de sajnos édesszájú vagyok és az édesítőktől gyakran hasmenésem lesz. Tudnátok mondani recepteket amik nektek beváltak,és többé kevésbé ezeket a hozzávalókat tartalmazzák? (A fűszereket nem írtam bele, de kb mindet használom). Nagyon unom már a sült csirkemellet salátával, légyszi segítsetek!

2020. febr. 15. 20:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a krumplit nem szeretem, nem is szoktam használni, az édesburgonyát viszont igen.
2020. febr. 15. 20:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért csak csirkemellet és halat eszel. Darált húsból lehetne pl. mindenféle rakott ételt készíteni (pl. rakott kel), illetve töltött paprikát, töltött káposztát. Főzelékeket is ehetnél, nekem nagy kedvencem a paradicsomos káposzta, tökfőzelék, lencsefőzelék. Pörköltet, székelykáposztát is ehetnél, bár ezek se jók száraz húsokból. Halfiléből gombás halat szoktam enni, a rizs passzol hozzá.

Ha nem bírod az édesítőszereket, használj mézet. Édességnek jók a gyümölcsök is, esetleg étcsoki.

2020. febr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!