Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tömeget kell növelnem, de...

Ha tömeget kell növelnem, de közben el vagyok tiltva minden mozgástól, de én izmokat akarok felszedni nem zsírt, akkor milyen ételeket kellene ennem illetve készítenem? Fehérje kell vagy szénhidrát? Mennyi kalóriát kellene ennem?

Figyelt kérdés

A problémám a hízástól (leginkább hasra hízástól, zsírosodástól, hájasodástól) való félelem/rettegés...

165 cm magas, 17 éves lány vagyok. Jelenleg 41.7 kg

Amikor elkezdtem koplalni 60-65-70 kg között voltam és nem is voltam ilyen "magas", kövér voltam, hájas.. Koplalás után azt olvastam nagyon sok helyen, hogy az emberek ha elkezdenek normálisan enni, vissza hízzák a leadott kilókat, plusz még több kilót is. Na hát én 2018 nyarán júniusban kezdtem el, októberben pedig diagnosztizálták nálam az anorexiát. novemberben kontrollvizsgálat után bent fogtak és karácsonyig bent voltam. Karácsonykor hazamehettem 42, nem tudom hány kg-val. Azóta eltelt egy év és hát voltam már 44 kg felett is, de most visszaestem 😪Nagyon nehéz, főleg úgy hogy van egy célalakom, és azt érzem, hogy ha eszek, akkor csak ellene teszek hogy elérjem... Emellett amúgy úgy érzem hogy nagyon-nagyon sokat eszek, mondjuk másfél éve kb. már mindig csak ugyan azokat minden áldott nap: Jókenyér teljes kiőrlésű magvas kenyér(egy nap megeszek fél kilót!), Milbona light cottage cheese, pulykamell és csirkemell sonka(sült, főtt, fűszernövényekkel, DULANO, Ponnath, Pikok Pure, és ezekből képes vagyok egy egész csomaggal megenni és az jó sok zsírt, sót és adalékanyagot jelent amik vonzzák a hájat a hasra meg mindenhova 😭) , tonhal sós lében, néha csirkemell sütve, tojásfehérje("sült", főtt), paradicsom, paprika, kaliforniai paprika(jó nagyok), kígyóuborka, néha fejes saláta és kb ennyivel kifújt..nem eszek főtt ételt sosem. Persze én szeretnék enni mert éhes vagyok (ezt nagy szégyen bevallani) de félek hogy hízok, mert hát koplalás után túlélő üzemmódba lép a szervezet és mindent zsírként raktároz(legfőképp nálam a hasamra), és hájas-zsiros dagadt leszek és sosem érem el a célalakom 😭Emellett most már attól is félek, hogy ha ezeken kívül amiket most eszek elkezdek változatosan étkezni, akkor majd azért fogok hízni és zsírt raktározni, mert már ezeket amiket most eszek másfél éve minden egyes nap, megszokta a szervezetem és az meg új lesz neki és elraktározza. Ezenkívül még Nutridrinket is iszok napi 2x, de az már összesen 600 kcal és Cukor van benne😪.

Olyan nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom miket szabadna enni, ami nem megy zsírba nálam és elérhetem a célalakom 😭 Egyébként a 49 kg-t mondták nálam egészséges testsúlynak, de az olyan távoli és hájas dagadt innen nézve, főleg hogy még a testnevelés órákon való mozgástól és minden mozgástól el vagyok tiltva, míg meg nem lesz a súlyom.Egyébként a régi dagadt hájasságomba az is közrejátszhatott hogy sosem sportoltam, de most akarok, csak hát ahhoz el kell ernem a 49 kg-t.

Milyen ételek az egészséges ételek, amiket nem raktároz a szervezet, és persze főzni is kellene magamra, csak a baj az, hogy suliból is 4 órára érek haza és utána még tanulás meg evés😭 és jah semmi mozgás csak ülés egész nap.. (mert hát ugye még tanulok, és akkor az ember egész nap ül, és ugye a testnevelés órákon sem mozgok meg alapból sem, mert ugye meg van tiltva😭. egyébként én mindig is a hasamra hiztam, pont oda ahova nem akarok. Emellett az egész családom"jól néz ki", szóval ez genetika is..😭😱


Mit mozogjak? Miket egyek? Mennyit ehetek? Miket főzzek? Mi nem megy a hasamra hájként? Hogy legyen időm mozogni? Nem akarok újra olyan lenni, mint amilyen voltam és kövérebb sem😭😭 nagyon-nagyon el szeretném érni a célalakomat😭😭😭😭 Hogy legyen annyira alacsony a testzsír százalékom, hogy kockás hasam legyen? 😭

Célalakom: olyan has, ami állva és ülve is lapos; olyan has amin semmit sem lehet megfogni (sem állva sem ülve); izmos has ülve és állva is, magyarul kockahas; formás karok, lábak és popsi😭😭😭😭


2020. febr. 20. 20:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

Figyu, te drága!


Miért is vagy pontosan "eltiltva" a mozgástól?


Milyen mozgást nem végezhetsz?


Az iskola papíron van olyan, hogy BMI

azaz testtömeg index.

Egy átlagos számítás, hogy melyik skálába tartozol. (Sovány, normál, túlsúly...)

A magasság és súly alapján.


Szimpla táplálkozással nem lesz olyan alkatod ami szép feszes.


De vannak olyan gyakorlatok, amikhez nem kell mozogni sokat, van hogy csak pár pózban kell tartanod magad és másnapra érzed az izomlázat rendesen.


Nekem pl térdem miatt le kellett tennem hosszabb időre biciklit is. De megoldottam.


Lapos hasam van, de tudod az embernek van bőre és belső szervei is 😅


Önképzavaros is lehetsz. Ezt helyre kell tenni mielőbb.


Gyere privibe, ha úgy érzed s beszélgessünk. Adok tanácsokat, tippeket is.

Ezek viszont mindig egyéntől függő dolgok.


S a has , alkat csak egy dolog.

Van amire jobban kell figyelni mindezek mellett és jelentősen fontos az emberi szervezetben.


(Anno suliból volt hogy 7fele értem haza, mert 11-13tanóráim voltak 🙃 + edzés és tanulás, hobbijaim hétvégére tolódtak amiből a mai napig nem egy van)


Rendes táplálkozás pedig fontos!


Várlak szeretettel!

2020. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Először is, nem kell a zsírtól félni. Hízást a többletkalóriák okoznak, legyen az bármilyen tápanyagból. Úgyhogy edd meg a tojássárgáját is, tele van vitaminokkal, amikre szükséged van.

Másodszor, a főtt ételek nem hizlalnak jobban, mint a nem főtt ételek. De amúgy is eszel főtt ételt (a csirkemell, tojás, sonka, kenyér is meg van sütve/főzve), úgyhogy nyugodtan egyél mást is, amit megkívánsz.

Harmadszor, érd el a kijelölt súlyodat minél hamarabb, utána pedig majd megengedik, hogy sportolj, így fel fogsz tudni szedni izmokat. Addig is sétálj, gyalogolj, vagy a szüleid felügyeletével végezz lassú jóga- és nyújtó gyakorlatokat, hogy ne gyengülj le teljesen. Azt talán ők is megértik, hogy a sok ülés nem tesz jót a hátadnak, testtartásodnak.

Végül pedig: a célalakod nem reális, egy egészséges nőnek nincs olyan alacsony testzsírszázaléka, hogy ne lehessen megfogni a hasán valamit. Nézd meg a testépítő csajokat, tényleg úgy szeretnél kinézni? Kockás has, semmi háj (a versenyen), és semmi mell, férfias izomzat? A lapos has, formás alak jobban hangzik, de ehhez pont nem kellene csontsoványnak, elöl deszka, hátul lécnek lenned. Gondolom, ekkora súllyal jó ideje nem is menstruálsz, legyen a célod az egészséged, és hogy helyreálljon a hormonháztartásod, amihez bizony híznod kell.

2020. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy olyan rémség akar lenni mint a lófejű Rubint Réka. Kár hogy a pasik a környezetemben azt mondják, hogy az ilyen csúfságokat bottal se piszkálnák meg.
2020. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan állapot, hogy már nincs annyi energia raktározva a testedben, amennyivel elmehetsz komolyabban mozogni. Te most itt tarthatsz. Egyelőre igen, zsírt kell felszedned, aztán növelhetsz izmokat is. Beszélj erről az orvosoddal!
2020. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy kis nyujtastol szerintem semmi bajod nem lenne, az azért nem olyan megterhelő (nyilván nem a legdurvább nyújtásokat kell csinálni, hanem ilyen nagyon alapok)

De az se egészséges ha egész nap csak ülsz

Annyit azért mozoghatsz, hogy a suliba gyalog menj? (bár ez csak akkor opció, ha belátható messzeségben van. nem tudom mennyire van messze, mert nyilván azért 10km oda és vissza is nagyon sok)

2020. febr. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!