Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória vagy szénhidrát-számol...

Kalória vagy szénhidrát-számolás? Melyiket kell alkalmazni, ha fogyni akarok? Ha valaminek alacsony a szénhidráttartalma, azt bátran lehet enni, akár este, vacsorára is?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A glikémiás indexet beszámítva, mindhármat.
2016. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt alkalmazom, mert máshogy nem megy. Van, aki egyiket sem :)


Az összbevitel a döntő. Egy kicsit már zavar egyes oldalakon az, hogy "ó, ezt a lepényt este is ehetem!!!!". Én éjféli csokitortákkal is fogynék deficitben s ez nekem elég logikus is (most hagyjuk, hogy mennyire nem jó nekem éjfélkor enni s mennyire szénhidrátszegény a csokitortám. akkor legyen egy kiló banán, azt szeretem és nem árt nekem). Természetesen ez sokunknak nem lenne ideális, de azért nem kell vacsoránál úgy nézni a szénhidrátokra, mint ami az ördögtől van. Van, aki nem is tud sok szénhidrát nélkül enni, az éhezzen?


De a szénhidrátszegény ételek esti evése... Igen, az jól hangzik, amennyiben belefér az egyéb szabályokba. Mert nyilván azokból se edd magad túl.


Fogyáshoz alapvetően kalóriadeficit kell, nagyon, nagyon, nagyon egyéni, hogy ez hogyan valósítható meg élvezetesen és egészségesen, de a legtöbb fogyókúrás szabályt lazán fel lehet rúgni, ha arról van szó.

2016. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriadeficit eredményez fogyást. Egy ch dúsabb nap után a mérleg mutathat akár 1kg-val is többet, mint előző nap, de az csak a víz súlya. 1g ch 4g vizet képes megkötni, főleg, ha a szervezeted nincs hozzászokva a sok szénhidráthoz (nálam pl 500g ch sem eredményes semmiféle "hízást")
2016. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A glikémiás terhelés még jobb, a magas GI nem nagy gond, ha pici a mennyiség. De amúgy jó lehet figyelni arra is, ha a szénhidrát sok.
2016. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 19. 15:17
 6/6 anonim válasza:
Én mindent figyelek: kalória, fehérje, zsír, szénhidrát és gyakran nézem a glikémiás indexet is. Szerintem minden fontos, a bevitt tápanyagmennyiségnél pl. fehérje és zsír is.
2017. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!