Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult anorexiasok, milyen...

Gyógyult anorexiasok, milyen okok vezettek visszeseshez?

Figyelt kérdés
Egy-egy visszaesesnel mennyit fogytatok és hogyan, mennyi ido alatt? Miért jutottatok megint oda?

2020. febr. 21. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban az vezethet visszaeséshez, ha az alap probléma nem lett megfelelően kezelve, vagy ha újabb lelki megrázkódtatás, trauma éri az embert.

Nálam konkrétan az, hogy nem sikerült elérnem egy fontos életcélomat, ezért sokszor érzem úgy, hogy nem érdemes élni, ezért inkább lefogynék. De már nem tudok úgy fogyni, mint régen, és nem is merek. Egyrészt félek az azzal járó egészségi problémáktól, másrészt attól, hogy utána még többet híznék vissza. Most legalább ehetek amennyit akarok, nem leszek tőle rosszul, egészséges vagyok és viszonylag vékony. Nem akarom elrontani.

Ha nem lenne valami, amiért mégis érdemes élni, akkor megint nagyon lefogynék, de van valami, amit nagyon szeretek ezen a világon, ami sokkal fontosabb, mint az, hogy hány kiló vagyok és hogy nézek ki, és amiért érdemes élni és egészséges maradni.

Ugyanakkor nekem a normálisnál vékonyabb nők tetszenek, és én is ilyen akarok lenni. Ezen nem változtat semmi, ezért nehéz.

2020. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

18L

Kiskorom óta küzdök a testképemmel, depresszióval, lassan 2 éve anorexiával. Eléggé egyedül vagyok az étkezési zavarommal. Írjon bárki, aki szintén egyedül érzi magát és beszélgessünk ♡

2020. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem hirtelen sok kudarc ért kb egyszerre, és ehhez nyúltam vissza, én nagyon sokat fogytam viszonylag rövid idő alatt, 56ról 45re, és nagyon nehéz volt megint visszahízni egészséges súlyra, még most sem vagyok ott teljesen.


Az volt a baj, hogy nem tanultam meg megküzdeni a kudarcokkal és elutasításokkal, és ez volt az egyetlen megküzdési mód, amit ismertem (és sajnos működött is). Én nagyon bánom, hogy így történt, most megint szenvedek a gyógyulással.

2020. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!