Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiások! Nálatok hogy...

Anorexiások! Nálatok hogy kezdődött az egész? Iskolában a tanárok észrevették ha igen mondtak valamit?

Figyelt kérdés

#tanár #iskola #táplálkozási zavar #Ájulás anorexia miatt
2018. jún. 10. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben voltak fél évi vizsgák, és észrevettem, hogy ha üres a gyomrom jobban tudok koncentrálni a tanulásra, nem fáradok ki olyan könnyen. Utána meg kaptam a bókokat hogy milyen csinos lettem, pluszban a jegyeim is nagy mértékben javultak.
2018. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érdekelte a tanárokat, sőt még a dokimat sem, pedig 38 kg voltam..
2018. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanárom észrevette, hogy nagyon nem megy egy adott tárgy, amiből eddig nagyon jó voltam, hogy látja, hogy van valami probléma velem, illetve megjegyezte hogy sokat fogytam...ezt többször, az osztály előtt is.

Ezen kívül még volt olyan, aki megjegyzéseket tett, nem kifejezetten a fogyásra, csak látták, hogy valami "bajom" van.

Nekem sajnos nagyon kihatott a hangulatomra/koncentrációmra...nagyon sokat fogytam, de nem drasztikusan gyorsan, ezért azt csak később vették észre az emberek (vagy legalábbis nem foglalkoztak vele, mert "egészségesnek" tűnt).

2018. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hotibó válasza:
22%
Az anorexia egy psichés betegség. Legtöbbször az imádott celeb, stár mintájára akar hasonulni az "alany", illetve kisebbségi érzése van, elégedetlen a saját énképével. Sokan nem vallják be szakmán bekül sem, de az idiotizmus tünetei is megfigyelhetőek. A rendszeres étkezésre, a kiadós táplálékra szüksége van a szervezetnek, különben beindul a sorvadás. Nem csak a testben, de a lélekben és a szellemben is. Tudom, drasztikusan hangzik, de összefoglalva: ne legyél idióta, egyél rendesen, mert hülye leszel/maradsz, és a visszaút nagyon nehéz!
2018. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen és orvoshoz is elküldtek.

Mindig én voltam a téma.

Aztán magántanuló lettem. Zűrös dolgok voltak. A tanárok nagyon aggódtak pedig nem volt olyan vészes a szitu.

2018. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem az osztályfőnököm mondogatja folyton, hogy egyek ha rajta múlt volna egész nap csak ennék... elmesélte, hogy ő is vékony volt meg ilyenek és elég “ciki” volt amikor félrehívott és kérdezgette miket szeretek azután meg jöttek a barátaim is és én voltam a téma...

A biosz tanárom is mondta, hogy vékony vagyok stb. ő is folyton tömni akart...

Az orvosomnak csak annyi volt, hogy amikor beteg voltam többször visszahívott és mindig ráállított a mérlegre, meg mondta írjam össze egy nap mit eszek meg a kórházzal “fenyegetőzött” de amire le kellett volna írnom a kajáimat el se kérte és nem is foglalkozott igazán vele amit nem is bántam...

2018. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!