Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha felakarok készulni a...

Ha felakarok készulni a karanténra, mit s mennyit érdemes ételből betankolni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 26. 01:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
A korházban adnak kaját. Csak nem képzeled, hogy bármiféle karantén majd a házacskádban lesz ahol csinálsz amit akarsz?
2020. febr. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, 1-es. Én nálad cseppet okosabb és életrevalóbb emberrel beszéltem ma. Idáig nem is foglalkoztam a hírekkel, mert nem érdekel a pánikkeltés, nincs is rá időm, de ez egy olyan ember, aki tudja mit csinál és nem csak a netről tájékozódik, mert a rokonai utazgatnak a nagyvilágban, pl. Olaszországban. Azt mondta, cenzúrázva vannak a neten a hírek (nem az az üldözési mániás típus, aki mindenbe ilyesmit képzel). El is magyarázta:

a karantén esetén lezárják a várost amiben élsz és nem lesz se óvoda, se iskola, nem tudsz bemenni dolgozni. Az üzletek pillanatok alatt kiürülnek.

Na ezért kell a karanténra felkészülni időben.

Ő 70 ezer Ft értékben vásárolt be tartós élelmiszert és tisztálkodó, fertőtlenítőszereket:


étolaj

cukor

liszt

élesztő

rizs

Wc papír

zsepi

folyékony szappan

fertőtlenítőszerek (hypo, Flóraszept, stb...)

fogkrém

borotválozós cucc

nőknek betét, tampon

konzerv kaja, szószok

kutya/macskatáp

tejpor

tartósan szedett gyógyszerek

tészta

leveskocka

mosogatószer

mosószer


Rokonomat is megkérdeztem Bécsben. Megmondta, hogy MOST vásároljunk be, ők is ezt teszik.

A listát lehet bővíteni, azt nem tudom, mennyi ideig lehetnek üresek a boltok. Én úgy szeretnék bevásárolni, hogy ha 2 hónapig nem mehetek ki a házból vagy tényleg üresek lesznek a boltok, akkor is meg legyünk.


Pluszban lehet, hogy beszerzek ezüst vagy aranykolloidot, mert állítólag nem csak baktérium hanem vírus ellen is jó. Nekem rokonomat hozta vissza az ezüst kolloid a kórházi baktérium okozta szeptikus sokkból (már álltak le a veséi és altatták, olyan fájdalmai voltak).

2020. febr. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi. ráadásul ez nem is pánikkeltés vagy hasonlo, ha az embereket betankolásra buzditják. max ha elmarad az egész, akkor ugyanugy megesszuk amit felhalmoztunk. fejenként 70 000 amugy?
2020. febr. 26. 02:36
 4/15 A kérdező kommentje:
ja és se iskola se busz: gyalog se lehet akkor kijárni, kijárási tilalom van? vagy hogy?és mi van azzal akit a munkahelyén ér a karantén, hazakuldik?
2020. febr. 26. 02:38
 5/15 A kérdező kommentje:
fura amugy az egyes ugy gondolja hogy ha kitor a jávány, akkor mindenkit korházba zsufolnak?:))) a makk egészségeseket a betegekkel öszezsufolva?:))
2020. febr. 26. 02:42
 6/15 anonim ***** válasza:
Amiket szoktál enni, azokból is leginkább száraz és tartós élelmiszereket és fogyóeszközöket, és pakold tele a fagyasztót. Ha nem lesz karantén, akkor is el tudod őket fogyasztani/használni.
2020. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kínai instant tésztalevest.
2020. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
:))
2020. febr. 26. 11:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Pont ettől ürülnek kia boltok. Ha most mindenki rémülten megvásárol két hónapra való élelmiszert...
2020. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
jo de ha már igy van akkor nincs más választás, mint ezt tenni... ez olyan mint a tözsdepánik.
2020. febr. 26. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!