Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az oka a falási rohamomnak...

Mi az oka a falási rohamomnak és hogy vessek véget neki?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer, kétszer rámtör a falási roham, és akkor nem tudom abbahagyni, ezáltal sok plusszkiló szalad rám. Szerintetek mi lehet ennek az oka,és mit tegyek ellene? Nem éheztetem magam, mivel nem diétázom. Egyszer csak rámtör és nem tudom abbahagyni. Viszont nem találtam semmi okot, amely miatt lehetne ez.

2020. ápr. 17. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Tarts otthon egészséges nassolnivalókat, így ha rád tör, legalább olyat egyél, ami nem hízlal.

Nem hiányzik valami az életedből? Nem unatkozol vagy nem kapsz elég szeretetet, amit kompenzálni akarsz evéssel?

2020. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pajzsmirígy ?

Vagy esetleg hormonálisan nincs valami probléma ?


Amit tehetsz ellene az az hogy nagyjából egészséges nassolni valókat tartasz otthon pl kesúdió pisztácia mogyoró gyümölcsök ilyesmi...és több mozgás hogy ellensúlyozd a plusz kilóat.


Amúgy hetente egyszer kétszer jön rád ilyesmi akkor az nem olyan túlságosan vészes ne aggód túl magad mert az se tesz jót.

2020. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az egészséges nassolnivalókból földimogyorót szeretem, viszont általában sósan eszem, az a kedvencem. Egy oldalon azt olvastam, hogy ne sózzak annyit, mert az úgy hízlal mint a cukor. Tényleg ez is közrejátszhat a hízásban?
2020. ápr. 17. 20:15
 4/6 Ákos13 ***** válasza:

A hízásban annyiban játszik közre, hogy ha meg van sózva a mogyoró, akkor sokkal többet eszel belőle, mert természetes ízfokozó lévén olyan módon stimulálja az agyat, hogy nem tudod tőle abbahagyni az evést. Ugyanez áll fenn a chipsszel is például, azt is nagyon nehéz letenni, ha elkezdted.

De ha gondjaid vannak a mennyiség betartsával, inkább kerüld a dióféléket. A diófélékkel az a gond, hogy ugyan gazdagok fehérjében és rostban is, de nagyon kevés is elképesztő mennyiségű energiát tartalmaz, csak 100 g belőlük kb. 5-600 kcal, ami megfelel egy könnyebb főétkezésnek is.

A lényeg, hogy olyan ételeket egyél, amelyek rostban és/vagy fehérjében gazdagok, de szénhidrátban szegények, mert kimutatták, hogy a leptin hormon, ami a teltségérzetért felelős, ezek hatására termelődik és fejti ki hatását, míg ha szénhidrátot eszel, akkor nem, ezért könnyebb túlenni.

Egyél például két almát, ha rád jön a roham, az egészséges, sok benne a rost és a víz, ezért telít.

Ha elkezdesz sütit vagy kekszet enni, esetleg chipset, az egyrészt cukrot és sót tartalmaz, ami serkenti a túlevést, ráadásul szénhidrátban gazdag, aminek hatására nem termelődik a leptin sem. Magyarán sokat eszel és hízol.

2020. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyél natúr mandulát, diót, törökmogyorót, ezekből nem fogsz annyit megenni, mint sós mogyoróból, és egészségesebbek is. Esetleg tökmagot, szotyit, amit magadnak pucolsz meg.

Egyébként az előzővel egyetértek.

2020. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezentúl betartom őket. :)

2020. ápr. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!