Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit kéne ennem?

Mennyit kéne ennem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 44.2 kg. Nyáron voltam 64 kg, de akkor mindent ettem bűntudat nélkül, akkor, amikor akartam. Most ha eszek valamit, bűntudatom lesz, és csúnyának látom magam utána. Nagyon kívánom az egészségtelen ételeket, pl. fánkot, fagyit, gyrost, stb., viszont egyszer annyit ettem belőlük, hogy alig bírtam egyenesen menni, mivel eléggé fájt a hasam. Egyszer egy héten megengedem magamnak, hogy csokikat egyek, de aztán meg egész végig azon jár az agyam, hogy mikor ehetek megint ilyeneket. Mostanság naponta csak egy almát vagy paprikát szoktam enni egy nap. Nem is nagyon szeretek enni.

Csak azt szeretném tudni, hogy miből mennyit, hány kcalt kéne ennem egy nap és hogyan ne kívánjam a felsorolt ételeket annyira, vagy mennyit ehetek belőlük. Hány kg-nak kéne lennem, és mennyi idő alatt lehet hízni?



2020. ápr. 21. 21:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Körülbelül 175 cm.
2020. ápr. 21. 21:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy almát vagy paprikát eszel? Hogy bírod? Ez tuti anorexia.
2020. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De pont ezért kérdeztem, hogy miből mennyit kéne ennem naponta, és hogy ne csak a kajákon járjon az eszem. Én már őszintén szólva nem tudom, mennyit kéne enni, és félek, hogy megint túl sokat fogok. Meg azt sem tudom, hogy kb hány kg legyek.
2020. ápr. 21. 21:58
 4/11 anonim válasza:
0%

16 évesen 175cm mellett az udeális testsúly olyan 45-55kg körül lehet, de ez mindenkinél változó, szerintem mindenki látja hogy mennyi az ideális.

Az hogy mennyit kell enni, az függ az aktivitás és sport mennyiségétől, de a szervezet fekvés közben az életműködéshez is használ energiát.

Ezekkel az adatokkal, amiket írtál, 1400-1600kcal ajánlott, ebből 1200kalóriát biztosan felhasznál a létfenntartáshoz (emésztés, légzés, kiválasztás....).

2020. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Előző vagyok.


Lehet enni mindent, de mértékkel.

Emellett fontos minden nap kb. 10gr fehérjét is bevinni, leginkább a cukorral kell vigyázni.

2020. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Még mindig az előző vagyok.

Azon pedig hogy ne a kaján járjon az eszed, fontos mást csinálni, ami eltereli róla a gondolatod.


Tudom hogy milyen ez, nem könnyű, 2 éve én is végig jártam ezt az utat és még most sem olyan könnyű megállni hogy ne egyek valamit, főleg ebben a helyzetben nagyon fontos az akaraterő.

2020. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 21. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszokhoz: az optimális testsúly ehhez a magassághoz 66 kg, 55 és 75 között elfogadható. Tehát az eredeti súlyod pont jó volt, a jelenlegi kórosan sovány, alultáplált.

Az első válasz, amit töröltek, korrekt volt.

És hogy mennyit ehetsz? Bármennyit, mert az lenne a cél, hogy megint egészséges tartományba kerüljön a súlyod. Kalória szempontjából a nagyon minimum 1500, fehérje legalább 50 g, de lehet több is. Az almában és a paprikában (főleg ennyiben) szinte semmi fehérje nincs, más tápanyagokból, vitaminokból is súlyos hiányod lehet, tehát kezdj el enni más ételeket is. A gyros jó lenne kezdésnek. Ha egy rendes adag ételtől fáj a hasad, az azért van, mert régóta koplalsz és egyre kevesebb gyomorsavad, emésztőenzimed termelődik. Ezért jobb lenne, ha többször ennél kisebb adagokat, illetve vannak olyan étrendkiegészítők, amikkel tudnád ezeket pótolni, és akkor nem fog fájni és puffadni a hasad.

Az evés miatti bűntudat és az, hogy csúnyának látod magad, a betegséged tünete. Anorexiának hívják.

2020. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Uhh... a 44 kg az borzasztóan kevés. Én is 175 cm magas vagyok és anorexiás lettem kb 8-9 éve, akkor lefogytam 61-62 kg-ról 48-ra, már az, hát konkrétan gusztustalan volt, ahogyan kinéztem.. nem tudok erre jobb szót mondani és nem is fogok kertelni meg ilyesmi, szóval a te 44 kg-od még borzasztóbb.. sajnálom, de ez az igazság. Van egy hülye fóbiám, féltem, hogy ha eszek, akkor hányni fogok, szóval volt olyan, hogy egy nap csak egy vajas pirítóst ettem, mert egyszerűen nem mertem enni. Aztán valahogyan, nem tudom hogyan, mert szakemberhez nem mentem, akkor én sem tudtam, hogy ez egy betegség, de valahogyan sikerült összekapnom magam agyban, mert akartam és elkezdtem normálisan étkezni. a célom az volt, hogy hízzak, tehát ettem mindenféle lelkifurdalás nélkül mindent. Csokit, gyrost, fagyit, hamburgert stb. Nagyon-nagyon sok időbe telt, mire sikerült legalább 50 kg-ra híznom, tehát 2 kg-ról beszélünk !! Aztán eljutottam az 55 kg-ig és évekig nem is mozdult, hiába ettem bármit és bármennyit. Az 55 kg még mindig sovány volt.. akkor is látszódtak a csontjaim, aztán szintén évekbe telt, mire 58 kg-ra sikerült híznom és most, szerintem teljesen meggyógyultam, tartok ott, hogy már oda kell figyelnem, hogy mit eszek, mert 60 kg vagyok már. Sportolok, próbálok egészségesen étkezni és sokkal jobban érzem így magam, mint abbo 48 kg-osan.

Szóval én azt ajánlom, hogy keress fel egy szakembert, akár online és kezdj el normálisan étkezni, mert ez a súly a magasságodhoz képest borzasztóan kevés.. kell a vitamin, tápanyag a szervezetednek. Sok sikert!


26N

2020. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is 16 éves vagyok, lány, 173 cm. Én diétáztam, de rendesen kiszámolva, viszonylag sok sporttal 1400 kalóriát ettem naponta, ezzel egészségesen fogytam. Még mindig igyekszem tartani, nem erről van szó, csak már lazábban. Szóval ennél kevesebbet semmiképp ne egyél, főleg, hogy híznod kéne. Én nagyon örülnék, ha 64 kg lennék... Miért akartál fogyni? Nem nekem, magadnak kell tudnod. Én 84 kg voltam, azért kezdtem el a diétát, mert rohadtul egészségtelen és csúnya voltam, az más helyzet. Egyél nyugodtan bűntudat nélkül! Jól csináltad nyáron :) Sok önbizalmat és sikert kívánok neked!
2020. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!