Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szálkásító/ fehérje diéta...

Szálkásító/ fehérje diéta (nem tudom mi ennek a neve pontosan) jó ez így étrendnek?

Figyelt kérdés

Már 1 éve folyamatosan edzek és próbálok (kisebb nagyobb megszakításokkal) odafigyelni mit eszem. Mostanában viszont elhatároztam, hogy szálkásítani szeretnék és több fehérjét fogyasztani, hogy jobban látszódjon az edzés(hetente 5x kb.1 órát szoktam egyébként)

edzés után mindig iszok egy fehérje turmixot. (Ezt is most vezettem be) és igyekszek több fehérjét is enni rendes ételekből. Leírom az étrendem, de grammra pontosan nem tudom a dolgokat

Reggeli: zabkása chia maggal, mandulával kókusztejjel és kevés banánnal, a tetejére fahéj mellé kávé sima tejjel és kókusztejjel keverve

Tízórai általában egy fehérje shake mert délelőtt vagy délben szeretek edzeni.

Ebédre ma pl paradicsomos káposzta volt és ettem mellé két tojást, de sűrűn szoktam bulgurt párolt zöldséggel vagy pedig fasírtot

Uzsira ma túrót és natúr görög joghurtot ettem eritrittel ízesítettem meg tettem bele vanília aromát is. De gyakran mandulát szoktam

Ittam még ilyen 3 körül egy ivós joghurtot(new lifestyle) (ezt egyébként nem szoktam)

Vacsira pedig fehérje turmix de szoktam sokszor tojást is (3 általában meg sajt és zöldségek, tegnap este pl csirke volt)



2020. ápr. 25. 18:51
 1/7 A kérdező kommentje:
kihagytam, hogy 17/L
2020. ápr. 25. 18:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Na meg egy fehérje bohóc. Ez az "egészség" topik, nem a "hogyan csesszuk szét a vesenket" témakör.
2020. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amugy hozzafuznem, hogy heti 5*1 óra az egy nagy 0. :D ennyi feherjetol még csak hízni fogsz, szalkasodni nem.
2020. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem elég a heti 5 x1 órás mivel súlyzóval edzek. Másrészt nemhiszem hogy annyira sok ez a mennyiségű fehérje mivel eddig erre nem figyeltem, hogy fehérjéből mennyit viszek be. De akkor csökkentsem?
2020. ápr. 25. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

A sulyzoval edzés aztán sok hasznot neked nem fog hozni, azonkívül H izmosabb leszel. Hosszú távon megemeli a vérnyomást. Ha jót akarsz az egészségednek, akkor a fehérje porozast abbahagyod. Rá fog menni a vesed, pajzsmirigyed és a szíved.. persze nem most, hanem rendszeresség esetén pár év múlva.

Plusz sosem.leszel olyan mint a reklamhirdeteseken azok az izmos lányok. Ok nem napi 1 órát edzenek, és az a testzsír% beteges, de ezt bármelyik orvos, sportedzo elárulja neked, + fenntartani aligha lehet.

2020. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pont azért edzek súlyzóval, hogy izmos legyek. Másért nem is ;) egy szóval sem mondtam, hogy olyan akarok lenni
2020. ápr. 25. 21:08
 7/7 anonim válasza:
Tölts le, egy kalória számláló applikációt. Állítsd be amiket kér, és igyekezz tartani a kiszámolt kalóriát minden nap. Nem szabad semmit megvonni a szervezetedtől. A szénhidrát és a zsír is ugyanolyan fontos mint a fehérje. :)
2020. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!