Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire nehéz visszaállni...

Mennyire nehéz visszaállni egy ketogén diéta után normál étrendre, milyen hatásokkal jár?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 3 éve edzek heti 5 alkalommal, elég komolyan veszem. Eddig 2 szer diétáztam életem során, mind a 2-szer úgy csináltam, hogy szeptembertől tömegeltem januárig vagy februárig, onnantól diéta, május végéig. Utóbbi nagyon jól sikerült, tényleg jól beszáradtam (hobbbi keretek között) csak nagyon sok izmot veszítettem. Étrendem lényege az volt hogy magas fehérje, közepes szénhidrát, alacsony zsír, sok kardió. Idén viszont ki szeretném próbálnia ketogén diétát, mert sok jót hallottam róla, többek között hogy nem veszítesz izmost, de mégis jól beszáradsz.

Mindenki azt mondja, hogy az első pár hét nehéz, ameddig át nem áll a tested az új étrendre, viszont a kérdésem lényege az lenne, hogy amikor ezt az étrendet abbahagyod, ami az én esetemben május vége, akkor az milyen test változásokkal jár? Mert nekem júniusban elég komolyan ott kellene lennem a toppon mentálisan, illetve utána nyár, bulizás, nyaralás és akkor már szeretnék fogyasztani alkoholt és néha félrekajálni, mert ahogyan olvastam a ketogén diétát is nagyon pontosan kell tartani, pontosabban mint amit én legutóbb követtem.



2019. jan. 14. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha utána óvatosan, fokozatosan emeled a szénhidrátot, szerintem nem lesz gond. A kezdést is így csináld, fokozatosan csökkentsd a ch-t, mert másképp lesznek nehéz napjaid az elején ("keto flu").
2019. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!