Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet ez valamilyen felszívódá...

Lehet ez valamilyen felszívódási zavarnak az oka?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. Én alapból genetikailag is egy nagyon vékony voltam. A családban anyám jelenleg is vékony, faterom pedig gyermekkorában volt nagyon gebe, de ő a fehérjeportól huszon akárhányévesen nagyon meghízott. Én meguntam ezt a 180 centihez lévő 55kg os gebe testsúlyt ezért elkezdtem konditerembe járni. Nagyjából 0,5-1 év alatt felszedtem 10 kilót, majd ezt követően a hízás üteme folyamatosan lassult. Végül 70 kilónál teljesen megálltam a hízásban és akármit követek el, semmi javulás. Napi 6x eszek normális kaját, ezen kívül 4x szemét kaját, kb azt érem el vele, hogy felpuffad a hasam aztán másnap 2 kilós széklet jön tőlem. Ha a tükörbe állok akkor közelről még annyira nem is tűnök vészesen vékonynak de ha távol állok akkor látom csak igazán, hogy szinte össze vagyok szakadva. Ugyebár most nálunk bezárt az edzőterem, így már lassan 1,5 hónapja, hogy nem edzek. Az izmaim leépülését az elmúlt 3 napba kezdtem el észre venni magamon, azelőtt még nagyjából rajtam is maradtak. Fizikai erőm az változatlan, az eléggé jó ahhoz képest, hogy látszólag össze vagyok szakadva. Az 50 kilós cementes zsákot pl gond nélkül elcipelem A-ból B-be.


Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy nem e lehet köze valami felszívódási zavarhoz az, hogy bármit eszek és bármennyit, képtelen vagyok egy dekát is hízni? Amit még észrevettem, hogy vannak visszatérő aftáim amely állítólag szintén összeköthető felszívódási zavarokkal. Elég sűrűn előfordul, hogy ha megéhezek akkor kifehéredik a szám széle, egyszóval valami fehér anyag keletkezik az ajkaimon. A gázcserélődés elég intenzív nálam, valamint elég sokszor büfögök manapság.

A közeli rokonaim közül van egy gluténérzékeny, illetve cukorbeteg is.


Szerintetek köze lehet nálam is valami alapbetegséghez vagy inkább genetika és fogadjam el, hogy világ életemben bot testem lesz? 188cm/70kg



2020. ápr. 26. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyors az anyagcsered, genetika. Orulj neki, inkabb ez, mint a nehez fogyas. En is ilyen vagyok, 170cm, 50 kg. Az istennek se hizok, de fogyni siman, barmikor. :)

22/L

2020. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Na akkor úgy látom nem csak én vagyok ilyen, vannak még sorstársaim :)

Nagyon remélem, hogy igazad van, mert hamarabb el tudnám fogadni mint egy cukorbetegséget :D

Persze jobb lenne legalább 10 kilóval nehezebbnek lenni, de legalább fizikailag szinten maradok amely ad némi motivációt :)


Jó egészséget kívánok neked! :)

2020. ápr. 26. 00:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Kivizsgálás sosem árt a háziorvosnál

De ideje keresni egy személyi edzőt is

2020. ápr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Én személy szerint annyira nem preferálom a személyi edzősdit. Nem komoly célokkal megyek be a terembe, szimplán a mozgás szeretete illetve egy kis fizikai szinten tartás miatt :)

Az is változó, hogy mennyit edzek. Előfordul, hogy 45 percet, de előfordul, hogy másfél óra. Mindig amihez kedvem tartja, a személyi edző az mindig lenyomatna velem 1,5 órát, de én azt gondolom, hogy az erőltetett, kínból edzésnek nem sok értelme van. Maximum az akaraterődet fejleszti. Én jobban ragaszkodok a kényelmes, saját tempós edzéshez.

De azért köszönöm szépen a válaszodat! Neked is jó egészséget kívánok! :)

2020. ápr. 26. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!