Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A puffadás miatt nem lapos...

A puffadás miatt nem lapos sose a hasam?

Figyelt kérdés

Szinte minden étkezés után (ha keveset eszem, pl. egy almát, vagy ha egy rendes ebédet, akkor is) szörnyen fáj a hasam, és úgy érzem, puffadok. Ha iszom, olyankor is egyből ilyen "nagy" lesz a hasam. Pedig alapvetően vékony vagyok, egészségesen étkezem, sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, naponta edzek, de a hasam az sose lapos, mindig így lóg vagy kidudorodik. Közben meg ha befeszítem, érzem alatta rendesen a hasizmot.

Miért lehet ez? Hogy minden kajától fáj a hasam, és erősen puffadok? Kezd idegesíteni.



2020. ápr. 29. 12:28
 1/6 anonim válasza:
Szerintem mihamarabb keress fel egy orvost! Igazából tudnunk kellene a korod és nemed hogy segíteni tudjunk valamennyire!
2020. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
17 éves lány
2020. ápr. 29. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A bilagit vagy a dipanlin pont ilyen problémákra való gyógyszer de állandóan nem él hetel gyógyszeren menj orvoshoz mert ezek a gyógyszerek csak ideglenes megoldás.
2020. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy kidudorodik a hasad, teljesen normális, ha van benne étel, márpedig ha minden nap eszel, akkor van benne, előző napról is.

A hasfájás, puffadás viszont nem az - ezt okozhatja ételintolerancia, -allergia, felborult bélflóra pl. stressz, nem megfelelő táplálkozás, gyógyszerszedés miatt. Menj majd el kivizsgálásra, addig ihatsz gyógyteákat, szedhetsz probiotikumot. Vezess táplálkozási naplót, nagyon hasznos.

2020. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óvatosan az almával mert az puffaszt! Próbálj probiutikumot szedni! És minél lassabban enni,mert lehet sok levegőt nyelsz evés közben!
2020. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Gyenge gyomorsav miatt?


Kaja előtt 10 perccel egy kevés só (tiszta só!, patikából) nyalás, pici vízzel. Édeset és szénsavasat kerülni kellene pár napig.


Részemről három napig kínlódtam előtte, mire rájöttem, hogy nem lehet se tejtől, se cukroktól. Már az első nap, amikor kipróbáltam, jobban éreztem magam. Azóta egyre jobb.

2020. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!