Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 45-50 kilót kéne (szeretnék)...

RickyBlack kérdése:

45-50 kilót kéne (szeretnék) leadni. Mennyi idő alatt és hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, kb 166 cm és 120 kiló. Van egy pici gyerekem, mellette nem sok mindenre van időm. Nem eszek sokat, van hogy egy nap csak 1x vagy 2x...ahogy sikerül. Párom dolgozik, én itthon vagyok a kicsivel. Nincs betegségem(pajzsmirigy, máj stb.. ) Apámtól örökölve erős csontozatú vagyok, sosem voltam sovány, de voltam már 75kg még suliban.

2020. máj. 5. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy dietetikust, hogy be legyen kb lőve a kajád. Lehet egy személyi edzővel sem ártana beszélni, hogy írjon neked otthoni edzéstervet. Ilyen nagy súllyal neki ne állj valami ugrálós sportnak.
2020. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszel étkezések között? Vezess kajanaplót, írj le mindent, egy kocka csokit is. Ezen kívül el kell menni ahogy az első is írta dietetikushoz. Továbbá kell egy labor, ki kell zárni a cukorbetegséget.
2020. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Laborban még terhesség alatt voltam. Pajzsmirigy, cukor, máj, stb rendben van.
2020. máj. 5. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nézd meg a laborleletedet, mennyi volt a TSH-d. Vannak pajzsmirigy alulműködésre utaló tüneteid?

"Az alulműködő pajzsmirigy tünetei közé tartozik a hajhullás, a száraz tapintású, hámló bőr, a töredező hajvégek és körmök, állandó fáradtságérzés, fázékonyság, hideg végtagok, lassúbb vérkeringés, alacsony pulzus, lelassult gondolkodás és mindennapi aktivitás, hangulat- és memóriazavarok, a táplálkozás, testmozgás, életmód terén bekövetkezett változásokkal nem indokolható súlygyarapodás vagy éppen csökkent kalóriabevitel mellett is sikertelen fogyási kísérletek, székrekedés, puffadás, lassú anyagcsere, a koleszterinszint emelkedése, csökkent szexuális vágy, menstruációs zavarok vagy meddőség, de mindezek mellett az arcon, különösen a szemek környékén jelentkező duzzanat"

Inzulinrezisztencia vizsgálat hasznos lenne, még ha a cukorterhelés eredménye rendben is volt. Az IR tüneteit pl. itt olvashatod:

[link]

Ekkora súlyfelesleg esetén, ha egyébként tényleg nem eszel sokat, simán lehet valamilyen hormonális probléma a háttérben. Amíg ezeket nem vizsgálták ki alaposan, nem biztos, hogy számottevő súlycsökkenést fogsz tudni elérni. Persze megpróbálhatod, de leginkább az étrended megfelelő beállítására kellene koncentrálnod. A kalóriabázis és hasonló oldalak, applikációk segíthetnek a kalóriák és makrók (fehérje, zsír, szénhidrát) követésében, ezen kívül a finomított szénhidrátok (cukor, liszt), műkaják minimalizálása, sok zöldség fogyasztása, rendszeres, minőségi táplálkozás és elég alvás is hasznos. Edzés gyanánt egyelőre elég lenne minden nap fél óra séta, esetleg úszás, hogy az izületeidet kíméld.

2020. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A napi 1-2 étkezés nem a barátod. Továbbá lehet térfogatra keveset enni, de ha teli van zsírral és cukorral, akkor ugyanott vagy. A bevitt energiamennyiség a lényeges, az, hogy mennyi kalóriát fogyasztasz.


A normális vércukorszinthez, inzulintermeléshez kiegyensúlyozott táplálkozás kell! Napi 4-5 étkezés, kicsi kalóriamennyiséggel. A konkrét számokhoz dietetikust javaslok. Az edzés is fontos lenne, mert ha beindítod a fogyást, akkor az izmaid elkezdenek leépülni, nem csak a zsírtartalékok. Ha terheled őket, akkor a szervezet nem építi le, ezért az edzés+megfelelő táplálkozás a kulcs a tartós(!) eredményhez. Ne félj elmenni és segítséget kérni. Voltam én is ebben a cipőben, tudom milyen nehéz segítséget kérni és milyen nehéz változtatni, de képes vagy rá!

2020. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!