Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék fogyni de nem tudom...

Szeretnék fogyni de nem tudom hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok egy boltban dolgozom jelenleg 90kilo vagyok.Soha életemben nem voltam ilyen túlsúlyos pedig soha nem voltam vékony általában telt alakom volt.Elhatároztam hogy fogyni szeretnék de nem tudom hogyan kezdjek neki.Ma szobabicikliztem 15 percet és végigcsináltam egy otthoni hasedzést nyilván ez egyenlő a semmivel de szeretném kiküszöbölni hogy este nassizak ugyanis napközben nincs időm enni a munkában max egy szendvicset de mikor hazaérek este 6 kor elkezdek enni minden hülyeséget nyilván ez megis marad mert utána már nem mozgok na ebben kérném a segitséget hogy tudnám megoldani hogy este ne zabáljak már.

2020. máj. 8. 21:00
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az esti zabálásokkal fel kell hagyni, ehhez kell önuralom. A fehér kenyeret, péksüteményeket, Fornetti, ilyesmiket hagyd el. Teljes kiőrlésű, tönköly, esetleg magvas péktermékeket kellene enned helyette, natúr hússzeleteket, hagyj fel a cukros ételekkel, igyál inkább ásványvizet.

Fontos, hogy többször kevesebbet egyél.

Jó a szobabicikli, de önmagában kevés még ha pluszban csinálsz is hasizom gyakorlatokat. A futás az ami a legjobb erre.

2020. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen magas vagy, de 90 kiló elég nagy súly ahhoz, hogy ha ez nem izomból, hanem zsírból van hogy roncsolja az ízületeidet, ha most hopsz neki állsz futni.


A szobabiciklizés nagyon jó kezdés, már az is jó, hogy 15 percet elkezdtél, gratulálok! Próbáld szépen lassan felvinni 1 órára. Ezen a héten biciklizz 3-4-szer 15 percet. Aztán következőn 25-öt, stb stb amíg 1 óra nem lesz. Akkor meg mehet a több nap. Pl 3 helyett 4. Majd következő héten 4 helyett 5. Max 6 napot csináld.


Viszont sajnos, mint gondolom te is rájöttél, hogy nem tudod túl biciklizni a rossz étkezést.


1. lépés: minden, ami nasi, megy a kukába.


2. lépés: kezdj el előre legyártani kajákat kiadagolva, így könnyebb lesz megállni, hogy túl tömd magad. Ha előtted van egy nagy tál étel, akkor azt valszeg megeszed, mert valószínűleg te is azon nőttél fel, hogy kaját a tányéron nem hagyunk. Viszont, ha ki van adagolva, akkor kisebb az esélye, hogy odanyúlsz a következő adaghoz. Ha ez nem segít akkor fagyaszd le az adagokat, akkor még több időd van megbeszélni, az agyaddal, hogy ezt nem kellene (hiszen mikrózni kéne stb).


3. lépés: ha tudsz, vigyél magaddal kaját munkába. A gond a szendviccsel, hogy igazán hosszútávon nem laktató. Tehát ha 12-kor bedobsz egyet, akkor nem csodálkozom, hogy 6-kor már a falat kaparod, főleg, hogy egy boltban dolgozol. Nem tudom milyen fajtában, de amikor én voltam boltos, akkor hulla éhes voltam, mert folyton mászkáltam/pakoltam/hajlongtam. Szóval teljesen megérthető. De ha viszel magaddal kaját, akkor esetleg készíthetsz magadnak olyan ételeket, ami tovább telít. Általában a rost vagy a zsír teszi ezt. Pl tejszínes hagymás csirke zöldségekkel. Laktató, finom és könnyű elkészíteni.


4. lépés: (vagy talán a legelső?) tanuld meg, hogy az éhség érzet, azt nem azt jelenti, hogy mennyit kell egyél. A tested azt jelzi neked, hogy ő MOST akar kaját, nem azt, hogy mennyit. Minél éhesebb vagy, annál sürgősebb, hogy energiát kapjon a test (mondja ő), de ez nem azt jelenti, hogy meg kell tömni.


5. lépés: Talán ez mehet mindennel együtt. Sokszor a szomjúság éhség érzetként jön elő. Mindenki hajtogatja és én is csak mondani tudom: 2 liter! Minimum! Nyáron még több is. Ha otthon éhes vagy, akkor egy nagy pohár víz (én citrommal szoktam, mert nekem az könnyebben csúszik) és ha 10-15 perc múlva is még éhes vagy, akkor ehetsz.


Utolsó dolog: amit nem tudsz hosszútávon megtartani, annak semmi értelme. Lehet, hogy most elkezdesz valami kúrát és hirtelen ledobsz 10 kilót, de ha nem tudod megtartani, akkor értelme nincs. Lassan és biztosan.

2020. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!