Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet valaki anorexias?

Hogyan lehet valaki anorexias?

Figyelt kérdés
!Nem nekem kell es nem masik embernek! Tudomanyos tenybol kellene..(iskola+szorgalmi)

2020. máj. 14. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mentális betegség. Gugli a barátod, ott minden infót megtalálsz róla.
2020. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Testkepzavara van, kovernek latja magat.
2020. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Testképzavar nem is feltétlen kell hozzá. Sokszor az anorexiások úgy érzik, hogy nem tudnak az életükben kontrollt tartani, mert sok külső tényező irányítja őket. Ezért kezdenek el az étkezésük felett kontrollt tartani. A testképzavarnál pedig hiába soványak már, vagy épp megfelelő alakúak, egy kövér disznónak látják magukat. Általában csak "sima" fogyókúrával kezdik el, néhányan "pont jó" alkattal, néhányak akár kevés túlsúllyal. Általában fiatal lányok lesznek az áldozatok, de nem korhoz kötött, sőt fiúknál is előfordul, igaz nem oly gyakori. Túlzott megfelelési kényszer is közre játszhat a kialakulásában, pl. túl szigorú szülőkkel való éléskor(nincs kontrollja semmi felett, mások irányítják az életét), vagy versenyhelyzetek (én előbb fogyok, én ebben végre jó lehetek, ha másban nem is). A testképzavar nem is mindig a kiváltó ok, de az önbizalomhiány, önértékelési gondok már kaput nyitnak. A mai világban az irreális szépségideál, amit a média önt a lányokra, szintén hibáztatható. Ne konkrétan az anorexiára keress, ha keresővel tolod, inkább az étkezési zavarok (bulemia nvsa is pl) címkével, mert sokszor a BN és az AN tünetei összefonódnak a betegség előrehaladtával.
2020. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A #3as valaszt koszonom
2020. máj. 16. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!