Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hozzáadott cukor hány gramm...

A hozzáadott cukor hány gramm mennyiségtől káros?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először egy kis sztori. 25 éves srác vagyok, több éve sportolok és foglalkozom az egészséges táplálkozással. Régebben össze vissza ettem, igaz sosem tudtam elhízni mert ekto-mezo alkat vagyok, viszont a bőröm nem volt a legszebb, lehet a gluténtól, laktóztól, cukortól vagy mindháromtól. Aztán hirtelen egyik napról a másikra mindent kiiktattam az étrendemből, mondjuk ez lehet hiba volt, inkább csak csökkenteni kellett volna lassan az adagokat mert kín szenvedés volt az első két hét, főleg a cukrot letenni. Most már gyümölcsöket sem eszem, mivel azok is tele vannak cukorral, mesterséges édesítőket meg hagyjuk.


Aztán azt vettem észre hogy nagy amit nagy nehezen sikerült elérnem 80 kg-ot végre, az kezdett szépen csökkenni. Most vagyok 75 kg, ami nekem kevés. És hiába próbálom kölessel, rizzsel meg ilyen gluténmentes dolgokkal pótolni a szénhidrátot, egyszerűen nem hízok mint régen és az izmaim sem olyan kerekek, látszanak de olyan mintha nem lennének valamivel feltöltve és be vannak esve úgymond. Fehérjé bevitellel nincs baj mert napi több kg húst eszem, májat stb mivel a laktózmentes termékek sem egészségesek ezért sem túrót, sajtot, tejet, tejfölt meg ilyeneket nem eszem.


A kérdésem az lenne: nem lehet, hogy a teljes cukormegvonástól nem tudok hízni? Mert most ez is olyan dolog, hogy van 100 netes cikk, és 100 féle dolgot írnak mindenhol. Hol azt, hogy a teljes cukormegvonás (főleg még huszonévesen) kritikus következményekkel is járhat mivel az agynak, izmoknak valamennyi cukorra szüksége van, főleg edzés után. Viszont azt tudom, hogy a sok hozzáadott cukor roncsolja a kollagénrostokat és hamarabb öregszik a bőr. Hol amazt írják, hogy inkább édesítők, hol azt hogy az édesítők károsak, stb stb. A gluténnal, laktózz ugyanez van, valahol írják, hogy aki nem érzékeny rá annak nem egészséges és nem indokolt elhagyni, főleg a teljes kiőrlésű dolgokat. Szóval én már teljesen össze vagyok zavarodva hogy mi az igaz és mi nem. És akkor még nem beszéltem a bio dolgokról (ha egyáltalán egészségesebbek a bio dolgok vagy csak eladják tripla áron ugyanazt). Viszont azt tudom, hogy régebben sokkal jobban néztem ki testileg amikor ettem azért csokikat, kenyeret, literszámra tejet stb. Most meg konkrétan magamat szenvedtetem hogy majdnem csak levegőt eszem már lassan, tény, hogy a bőröm szebb lett, de sehogy nem tudok hízni és néha már unalmasak ezek a köretek hogy rizs hússal, köles hússal, puffasztott rizs, csak zöldségek és konkrétan ennyi amiket eszem. Lehet hogy néhány dolgot azért kéne ennem mint teljes kiőrlésű kenyér vagy 1 pohár tej mert azt érzem hogy a testem mintha jelezné hogy ezek a tápanyagok neki nem teljesen megfelelőek és hiányzik neki valami. Viszont azt sem szeretném ha a bőröm megint aknés lenne. Szerintetek mit tegyek?



2020. jún. 1. 15:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
épp hogy nem szabad naponta többször enni..teljesen elsavasodsz. Napi 3x maximum vagy 2x. A 2x azért ajánlott mert akkor nagy eséllyel beindul a szervezetedben az autofágia.
2020. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Csak a hozzáadott cukrot kellene kerülni, az ételekben természetes formában előforduló cukrokat nem.

A 450 g fehérje őrült sok, nincs ennyire szüksége a szervezetednek. Amit az ajánlott max. 2 g/kg-n kívül eszel, az tényleg csak a vesédet terheli, hosszabb távon nem valami egészséges. És még ezt a 2 g-ot se kell mindet húsból bevinni, a többi étel is tartalmaz több-kevesebb fehérjét. Egyébként tojást is érdemes enni, a sárgájában sok vitamin van.

Ha jó ideje nem ettél gluténtartalmú gabonákat és tejtermékeket, ne kezdj el hirtelen mindenfélét enni. Egyesével próbálgasd őket 1-1 hétig, és ha bármilyen kellemetlen tünetet tapasztalsz, akkor inkább ne fogyaszd. Én is így tapasztaltam ki, hogy bizonyos tejtermékektől pattanásos leszek, a gluténtől pedig mindig kijön az ekcémám.

A 100 g szénhidrát elég kevés, ha sportolsz, nem kell ennyire alacsonyan tartanod. Ha megemeled, valószínűleg könnyebben vissza tudsz menni 80 kg-ra. Szóval én azt tanácsolnám, hogy a többlet fehérje helyett zsírból és szénhidrátból nyerj energiát, a fehérjét csökkentsd az ajánlott mennyiségre, táplálkozz változatosabban, és vigyél be annyi kalóriát, amennyivel elindul felfelé a súlyod.

2020. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Ákos13 ***** válasza:

A hozzáadott cukor menyisége nem 37,5 gramm kell legyen, ez félreértés. Ez a 37,5 gramm egy 2500 kilokalóriás diétára vonatkozik. Az a lényeg, hogy a hozzáadott cukor mennyisége ne legyen több a teljes kalóriabevitel 5%-ánál.


Illetve ez az egészséges a WHO szerint, és ezt érdemes követni. Ahogy leírták, természetesen ebben nincs benne a többi cukor, összes cukorfajtából, a természetesen előfordulókat is beleszámítva nagyjából 100 gramm az ajánlott mennyiség 2000 kcal étrend esetén.

2020. jún. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!