Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy mennyiségű tökmag fogyasz...

Nagy mennyiségű tökmag fogyasztásának lehetnek valamilyen káros hatásai?

Figyelt kérdés
Napi szinten átlag 100gr-ot fogyasztok kb. 1 éve. Lehetnek ennek valami káros hatásai? Mert azt tudjuk, hogy a tökmag nagyon egészséges, de felmerült bennem, hogy ilyen nagy mennyiségben és hosszan tartó fogyasztása nem-e ártalmas?

2016. okt. 10. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 100 gramm az nem nagy mennyiség.
2016. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2016. okt. 11. 07:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle, nagyon egészséges, legfeljebb felszedsz pár kilót, ha hajlamos vagy a hízásra.
2016. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy lenne káros hatása. Amúgy egy év alatt észrevetted volna, ha nem lenne jó neked.
2016. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát ha csak híznék tőle, azt nem bánnám! 44 kiló vagyok, elférne rajtam pár plusz kiló! De eddig abszolút nem híztam tőle...

Köszönöm a választ mindenkinek!

2016. okt. 11. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
A tökmag nem tartozik az olajos magvak közé. Egészséges, zsírégető, ezért a fogyókúrák étrendjébe tartozik. A napraforgómag viszont az olajos magvak közé tartozik. Kis mennyiségben jó, de nagy mennyiségben hízlal. Aki nem akar hízni, annak nem célszerű 2-3 marék szotyit megenni.
2016. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
71%
Kedve 6 os válasz adó. A tökmag szerinted nem tartozik az olajos magvak közé?? A tökmagolajat miből csinálják szerinted ?????
2017. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #7-es válaszoló. Szerinted a kukorica olajos mag vagy a lenmag olajos mag? Hiszen ezekből is olajat sajtolnak. Szerinted minden olyan mag amelyből olajat sajtolnak, az olajos magvak közé tartozik?
2017. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
:D babaolaj :D :D XD
2017. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, akkor szerintem csak peteérés/ovuláció előtt egyél tökmagot, utána már ne, mert az ösztrogén-termelést segíti, és felboríthatja a természetes hormonháztartást a második szakaszában a ciklusnak (természetesen, ha eleve foggátlót szedsz, akkor nem tudom hogyan hat, akkor eleve nem természetes a hormonháztatartás). Ha érdekel, keress rá arra, hogy seed cycling. Én most kezdem el, kíváncsi leszek, lesz-e hatása. Csak nem találtam még sótlan, nem pörkölt tökmagot egyik boltban sem.
2018. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!