Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 17 éves 165 cm-es lány vagyok,...

17 éves 165 cm-es lány vagyok, jelenleg 60,7 kg. Anorexiás voltam és a 49-50 kg volt a célsúlyom, csakhogy a "cél" felé egyre többet és többet kezdtem el enni és nagyon meghíztam. Most is nagyon-nagyon sokat eszem. Hogyan tudnék megállni és fogyni?

Figyelt kérdés

A magasságomhoz a 49 kg-t mondták, hogy az az egészséges...

meg tudtam enni egy ültő helyemben fél kg, vagy még több (Jókenyér teljes kiőrlésű magvas) kenyeret. Aztán utána jöttek a fehér kenyér, pizza, táblacsokik, raffaello, sütemények, torták, hasábkrumpli, bő olajban sült ételek, nutella, palacsinta, chips(egész zacskó) és még sorolhatnám..tehát az egészségtelen és persze hizlaló ételek, és most itt tartok, 60.7 kg-nál. Fogyni akarok, 49-50 kg akarok lenni, nagyon rosszul érzem magam ennyi kilósan, de így is folyton csak "zabálok", de én ezt nem akarom, fogyni akarok.

Hogy tudnám ezeket a zabálásokat megállítani?

Miket ehetek úgy, hogy fogyjak is? Illetve melyik sportok a legjobbak fogyás és persze izomzat erősítéséhez[kockahas:(]?



2020. jún. 20. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

49 kg kevés neked

Az egészséges 60-75 kg, 20-28% testzsírral


Erős testképzavarod van és nem gyógyultál meg, menj vissza az orvosodhoz!

2020. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyél több fehérjét (hús, tojás, sajt, túró), zöldséget, gyümölcsöt, és kevesebbet a felsoroltakból. Édes dolgokat inkább csak desszertként egy rendes étkezés után, mértékkel. És mozogj rendszeresen, de ne ess túlzásba, a pihenés is fontos. Vigyázz, nehogy megint visszaess. Kerüld a szélsőségeket, táplálkozz változatosan, főtt és nyers ételeket is.

Ha van rajtad némi izom is, az 55 kg is teljesen jó lenne. A kilóknál fontosabb az egészséged.

2020. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem volt anorexiásként ezva testsúly teljesen jó. 55 kg alá nem szabad menni,viszont hízni sem kellene már. Sportnak én a futást, kerékpárt, túrázást, úszást, versenytáncot ajánlom, ezt lehet kiegészíteni ilyen tipikus saját testsúlyos edzésekkel.


Ami fontos viszont, hogy még mindig kell pszichológus és pszichiáter segítsége, mert most nagy esély van rá, hogy visszaesel, vagy átmész bulémiába...

2020. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki van éhezve a szervezeted, nem csoda, hogy eszel össze-vissza. A sporton kívül találnod kellene társas hobbit is esetleg, ami segíthet elterelni a figyelmed. Alakíts ki egy rendszert, napi 5 étkezéssel, ehetsz mindent, amit kívánsz, csak kevesebbet, minden fő étkezéshez legyen zöldség is. Egyáltalán nem vagy kövér, de én is egyetértek abban, hogy minimum 55kg-ra, és a pszichológusra nagy szükséged van még.
2020. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Pluszba en meg azt ajanlanam, hogy minden etkezest kezdj a zoldsegekkel (parolt vagy nyers, amit szeretsz) es a proteinnel (sovany husok, csirkemell, tonhal, tofu, tojas, lazac ha megteheted), es csak aztan egy keves szenhidrat (barna rizs, quinoa, teljes kiorlesu dolgok; a kenyeret probald kerulni), es ha ezutan meg ehes vagy, egyel gyumolcsot desszertkent.


A protein (feherje) sokkal laktatobb es tovabb tart, mint az ures szenhidratok. A legtobb zoldsegbol pedig rengeteget lehet enni anelkul, hogy tul sok kaloriat jelentene (kivetel a krumplifelek meg tobbnyire ami a foldben terem, ezeket inkabb keruld vagy csak kis mennyisegben fogyaszd). Nekem a meleg zoldtea is sokat segitett.


Eleinte probalj meg hetente 2-3x, rendszeresen setalni egy orat. Kesobb ha ugy erzed, beiktathatsz nehany perc futast is (de ne eroltesd nagyon, inkabb csinalj kevesebbet de rendszeresen). En ket eve fel perc futas utan kifulladtam, igy inkabb speed walkinggal kezdem, ma pedig mar 7 km-t majdnem le tudok futni seta nelkul.


Kitartas, ne add fel!


Egyebkent 49 kg 165 centihez mar a bmi hatar alatt van. Ettol fuggetlenul lehet egeszseges, de ez egyenfuggo. Szoval ne foglalkozz annyira a szamokkal, mint hogy hogy erzed magad a borodben. Lehet, hogy az 55 kg lesz a kenyelmes es a testalkatodnak megfelelo, es az is teljesen jo.

2020. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Én nekem úgy működött hogy tudat alatt be beszéltem hogy nem akarok enni, és nem is kívántam csak a felét mint előtte.
2020. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tabbouleh ***** válasza:
59%
A bebeszélős technika tényleg működik.
2020. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!