Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meghiztam össze-vissza ettem...

Meghiztam össze-vissza ettem le akarok fogyni hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Étrendet szeretnék hogy mit miket egyek mikor mennyit eddig sokat ettem éjjel is. Mozgás napi 5-5km munkába biciklizés ott csak ülő munka. 21/f 74kg kábé 172 magas köszii
2016. okt. 7. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is egyél rendszeresen: napi 4-5-ször legalább, kiegyensúlyozottan.


Az alapelvek egyszerűek: minél kevesebb kész kaja, helyette friss alapanyagokból változatos ételek.

Sok rost: zöldség párolva, grillezve vagy nyersen köretnek. Minőségi fehérje: halak, túró, sovány húsok (időnként nyugodtan mehet zsírosabb is, ha azt szereted) párolva, kisütve, roston, grillen stb. Esszenciális zsírok és olajok: olívából, olajos magból, lenmagolajból stb. Édességet minimumra, finomlisztet, pékárut minimumra, kenyérből valódi teljes kiőrlésű fekete kenyeret max. Csemegének, desszertnek gyümölcs - sokan ezzel mértékletességre intenek, típus kérdése, engem egy vagy két alma jóllakat, és ebből nehéz kcal-többletet bevinni, de ha megeszel egy ültő helyedben 5 kiló szőlőt az persze nem oké. De egy kis maréknyi gyümölcs időnként jó.


Az adagokat előre találd ki, valamelyik online kalkulátorral a napi felhasználásod alá be tudod lőni a napi kalóriamennyiséget, és abból tudsz kajákat összerakni.

2016. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Írok neked étrendet privátban. Pénzért. Merthogy ez fizetős szolgáltatás. Nem jár csak úgy.
2016. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első jókat írt, csak kiegészítem, kijavítom itt-ott.

Teljesen mindegy, napi hányszor eszel, illetve egyénszinten nem, ezért csináld úgy, ahogy neked jólesik. Van, aki sosem fogyna le 3 étkezéssel sem, csak éhezne, s van, aki nem bír napi egyszer enni... Különbözőek vagyunk. A napi összbevitel a fontos (s hogy úgy oszd el, hogy neked passzoljon, újfent, de erre nincs szabály).


A kalóriaigényedet megbecsülheted kalkulátorral, de ki kell tapasztalnod, mert nagyon jópárszáz kcalt is tévedhet, bármely irányban.


Sokféle jó étrend van s egyetlen sincs, ami mindenkinek jó. Ezt is érdemes kitapasztalni, kit mi laktat. Volt szó az almáról, amitől én is, a párom is iszonyúan éhesek leszünk azonnal, de van, akinek bejön, bár az inkább nasi, nem rendes étkezés. Sokakat nem jól laktat a gyors szénhidrát, van, akit a lassú sem, kinek térfogat kell, kinek elég egy maroknyi étel, csak kalóriadús és tápláló legyen... Ez egyéni. Vannak jó ötletek (sok zöldség, lassú ch és ch csökkentés, normális ételek, nem agyonfeldolgozott, agyonadalékolt vackok, a normál cukor minimalizálása, mert elhagyni viszonylag nehéz, onnantól már mustárt sem vehetsz, max. dijonit), amik a legtöbbünknek bejönnek, de ezt személyre kell szabni, főleg, ha "különlegesebb" fajta vagy, akinek a tipikus fogyókúrás elvek szinte mindegyikével szembe kell mennie, hogy fogyjon.

2016. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as,


köszi a reflexiókat. Tény, hogy mindenki más, ezért írtam, hogy ennyi infoból max. alapelveket lehet megfogalmazni. A napi 4-5 étkezést azért javasoltam, mert a kérdező írta, hogy össze-vissza evett, éjjel-nappal, és szerintem az első és legnagyobb lépés, ha sikerül rendszert vinni bele. A napi 4-5 étkezés előre tervezést és gondolkodást igényel, ezért szerintem jó első lépés. Aztán ha három lesz belőle vagy akár 6, akkor sincs semmi, de el kell kezdeni valahol. :)


Gyümölcs nekem a három főétkezés között szokott menni, hogy ezt nasinak vagy a 4. és 5. számú étkezésnek nevezzük, nagyjából közömbös, én étkezésnek hívom, mert ez tudatos választás, nem csak olyan "nassolgatás". :)

2016. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem javaslom a napi 4-5x evést ìgy, hogy eddig is össze-vissza evéssel hìzott! Nekem is ez volt a problémám, ami abszolút rendbetett az az Intermittent Fasting volt, amikor napi2x ettem egy 8 órás időtartamban déltől este 8-ig, és csak a reggelit hagytam ki. Ez már csak azért is nagyon jó, mert az inzulin szint a nap nagy részében alacsony lesz és csak ilyenkor lehetséges a zsìrbontás. Ez sokat segìtett abban, hogy megértsem mikor is vagyok éhes, elhagyjam az "unalom-evéseket"... Nézz utána egy kicsit jobban, szerintem neked is sokat segìtene. Lehet ìgy elsőre egy kicsit drasztikusan hangzik de működik! És anyagilag is tudsz valamennyit spórolni, munka mellett nehéz a napi 4-5x egészséges étkezést összehozni.
2020. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!