Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha 16:8-as böjtölök és kb....

Ha 16:8-as böjtölök és kb. 1600-1700 kcal-t viszek be, de néha (heti 1-2x) 24 órás böjtölök, akkor a test éhező üzemmódba kapcsol?

Figyelt kérdés

Ha pl. átlagolom egy hétre a kalóriákat, akkor 1700 kcal és heti egy 24 órás böjt esetén kb. 1460 az átlag, ami az 1500 kalória alatti éhezésbe tartozik.

Hát szabad ilyet csinálni?



2020. jún. 23. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én minden másnap böjtölök, 36 órás a böjtölési időszak, és 12 óra az étkezési időm.

Nem kapcsoltam éhező üzemmódba, fogyni kezdtem. Lassan szeretnék ezért étkezési napon 4000 kcal viszek be, böjti napon 0, átlagban ez 2000, de mivel 2400 kcal kellene tartáshoz ezért fogyni kezdtem

2020. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon érdekes kérdés. Rövidebb böjtöknél ez nem számottevő, viszont egy hosszabb pl. 24 órás böjt után mindenképp figyelj rá, hogy alacsony szénhidráttartalmú étellel törd meg és abból is egy kisebb adaggal inkább. Így a szervezet könnyebben visszaáll az alap üzemmódjára és nem fog ész nélkül cukrot raktározni zsír formájában. Ha viszont egy 24 órás böjt után legurítasz egy fél literes monstert, azt sokkal könnyebben raktározza el mintha nem böjtöltél volna előtte. Tehát gyakorlatilag éhező üzemmódba kapcsol (ketonokat hasznosít energiának) viszont ez nem probléma ha nem sokkolod le rögtön utána cukorral szervezeted. Remélem nagyjából érthető volt. Sok sikert kívánok a diétádhoz
2020. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!