Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért okoz rosszullétet a tej...

Miért okoz rosszullétet a tej (ill. bizonyos tejtermék) olyannál, aki elvileg nem érzékeny rá?

Figyelt kérdés

Borzasztó rosszullétet okoz számomra a tejfogyasztás. (Hasmenés, hasfájás jellegű rosszullét.) Páromnál ugyanezt okozza a tejföl.

De mindketten szoktunk fogyasztani más tejterméket is (joghurt, sajt stb), azoktól semmi bajunk.

Több ismerősöm is számolt be hasonlóról, hogy egy-két tejtermék rosszullétet vált ki, a többi nem.


Mi okozza akkor a problémát bizonyos termékeknél, ha elvileg nem vagyunk érzékenyek a tejre?


2020. júl. 2. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert érzékenység híján is, ha érzékenyebb az emésztésed ételek kombinációjával is meghajthat.
2020. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tejfehérje allergia teszt nem túl megbízható alapvetően. A laktózbontó enzimből pedig lehet kevés is ,ez okozza,hogy amiben kevesebb laktóz van,az még nem okoz gondot,de a tej már igen.

Szóval az okozza a problémát,hogy érzékenyek vagytok rá,csak nem tudtok róla :D

2020. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam, tegnap vettem az Aldiban akciósan rizstejet, reggelire azzal ettem müzlit, semmi bajom.

Tök érdekes... :D

Köszi a válaszokat, mentek a zöldek. :)

2020. júl. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!