Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek?kétségbeestem

Mit tegyek?kétségbeestem

Figyelt kérdés

Szóval kb tavaly decembertől kezdődött az egész. Sosem voltam az a kövér alkat,ideális testsúlyom volt. Mindig jó étvágyam volt,viszont az elmúlt 8 hónapban egyszerűen nem bírok enni. Lefogytam pár kg-t és vékonynak érzem magam. Nagyon bánt,nem érzem így jól magam. De egyszerűen nem bírok enni,csak kisebb mennyiséget,nem kívánom az ételt. Stresszes helyzetben pedig képtelen vagyok enni,fáj a gyomrom az ételtől,hányingerem lesz vagy hányok. (Bár az ritka,inkább öklendezem)

Ha meg is kívánom az ételt és ennék nagyon sokat,egyszerűen nem megy,mert elkap a félelem hogy mi lesz ha kihányom vagy rosszul leszek.

Nem tudom mitől lehet,arra gondoltam hogy a stressz végett.Viszont mostanában nem vagyok stresszes és akkor is ez van.


2020. júl. 13. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi történt akkor, amikor ezek a tünetek megjelentek, illetve felerősödtek? Vissza tudsz emlékezni?
2020. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pl.vizsga előtt képtelen voltam enni,hányingerem volt (öklendezés)

De már teljesen hétköznapi helyzetekben is rámtör. Általában reggelente. Szóval nem értem,mert vizsga előtt szerintem normális főleg nehezebb,fontos vizsgáknál. De már kezdek besokkalni

2020. júl. 13. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban vény nélkül kiváltható a Milgamma nevű komplex B-vitamin készítmény. Napi 2 tabletta az amit én szedek be belőle (étkezési zavar utáni feltaplalas) de még így sem mondanám hogy a régi az étvágyam.

Mindenféleképpen konzultálj a háziorvosoddal, hátha valamyilen szervi ok áll a háttérben.

Ha ott minden rendben akkor pszichésen van szükséged támogatásra. Lehet szülő, barat/barátnő, aki törődik veled és akinek őszintén elmondhatod az érzéseidet. Egy pszichológus sem lenne rossz mert ő segíthet feltárni azt a belső feszültséget kiváltó tényezőt, ami nálad így csapódik le.

Az idegrendszer normal működésének megtámogatásához a magnézium nélkülözhetetlen, valószínűleg a hiányos tapanyagbevitel következtetnek ebből is többre lenne szükséges a szervezetednek.


Most nem azt akartam kihangsulyozni, hogy magadba kell tolnod a gyógyszereket, de segíthetnek. Persze a legjobb ha a táplálkozás által tudod fedezni a szükségleteket mert nem titok: így hasznosulnak a legjobban.


Minden jót kívánok (értsd: jó egészséget, jó mentális rendeződést illetve jó evéseket😉)


Üdv, 16/l

2020. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!