Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tanácsokat kér egy kétségbeese...

Melinda- kérdése:

Tanácsokat kér egy kétségbeesett lány aki aggódik az anyukájáért?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves lány vagyok. Aggódok anyukám miatt. Azvan hogy eléggé súlyos mozgássérült (sánta, de nem szeretem ezt a kifejezést) És sokat takarít főz tehát végzi a dolgait. De sokszor panaszkodik derék fájásokra. Manapság elég sokszor előfordul. És 90 kiló..tehát súlyos. Viszont elég alacsony. Tehát mikor műtétei voltak(epekő) Sokat volt ágyban és így felhízott. Nagyon aggódok érte és azt szeretném hogy még megérhese azt ahogy az unokái felnőnek. Mivel ő sajnos fiatalon elvesztette az anyukáját. És én nem akarom hogy így legyen. Mit tegyek? Azt szeretném hogy soványabb és egészségesebb legyen.

2012. nov. 20. 14:48
 1/6 anonim válasza:
Én átvállalnám a főzést: ha még nem tettétek térjetek zsírról olajra. Egyetek sok zöldséget és gyümölcsöt, és inkább sovány húsokat. (pl disznó helyett csirkét) Lehet, hogy így több pénz megy el kajára mint eddig, de az egészség sokkal fontosabb. Az is sokat jelenthet, hogyha egy nap csak 3x esztek, vagy 5x keveset.
2012. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod :)
2012. nov. 20. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki a kérdést, amit kiírál!!!

Ugyanis senkit nem lehet lefogyasztani akarata ellenére. Csak maga tud kevesebbet és egészségesebbet enni és mozogni (gondolom, sétálni azért tud, sétáljatok, amennyit lehet!).

Ha látja, hogy aggódsz, talán megérik benne az elhatározás.

2012. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első, most őszintén! 13 évesen te miket tudtál főzni? Mi az, hogy átvállalnád? Meg ez olaj sem úgy megy, hogy leveszed a polcról, meg is kell vásárolni. Ha az anyuka vásárol, azt vesz, amit jónak lát. Remélem, nem gondoltad komolyan, hogy egy 13 éves kislány a tanulás mellett intézi a bevásárlást meg a főzést.
2012. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyukám tud róla hogy aggódok érte. És természetesen főzni is tudok ahhoz képest hogy fiatal vagyok. De azért főzés és besárlás terén azt együtt intéznénk anyukámmal. :)
2012. nov. 21. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Sovány hús mellé köretnek nem tésztát, burgonyát... kellene enni, hanem zöldséget, amit nyugodtan leönthetsz egy kis olívaolajjal, nagyon egészséges, azonban növényi olajat ne hevíts (ne azzal főzz), mert egészségtelen nagyon!!!
2012. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!