Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Komoly bajom lesz ha sok...

Komoly bajom lesz ha sok szóját eszek?

Figyelt kérdés

Amióta terhes vagyok kívánós lettem ahogy ez nagyon sok kismamával történik.

Az anyósom vegetáriánus.Amikor hétvégenként elmentünk a férjemmel a szüleihez vendégségbe ő magának mindig szójából(granulátumból vagy szárított kockából) csinált valamilyen fogást.

Olyankor amikor megéreztem azt a fura macskakaja szerű szagot rajta majd rosszul lettem..

De most a terhesség óta amikor ott vagyunk állatira kívánom.A szaga is jónak tűnik és az íze is.Otthon is készítek magamnak és sajnos elég gyakran.

A férjem állandóan azzal nyaggat,hogy álljak le a szója evéssel mert nekem is és a gyereknek is komoly bajai lesznek..Hormonzavart okoz,rákkeltő,ezeket hallani róla.Igazak ezek?


2020. júl. 23. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért próbálj ne csak azt enni. :) De ha kívánod akkor ne mondj le róla teljesen. Azért nem méreg a szója. Egyébként a szója szójababból készül ami egy hüvelyes növény. Azon csodálkozom, nem puffad tőle pláne terhesen a hasad. Nekem szélgörcseim lesznek tőle ezért nem eszem. Szerencsés vagy ha neked nem. Miért lenne rákkeltő egy hüvelyes növény? Valami hormont én is olvastam, hogy tartalmaz. Ennek biztos utána lehet keresni a googléban, de a zöldborsó is, arról biztos tudom. Ettől még semmi gondot nem okoz, ha nem ipari mennyiségben eszed. Változatosan táplálkozz. heti 1-2 alkalommal meg belefér a szója is ha nagyon kívánod.
2020. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!