Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Enyhén pozitív teszt, el kell...

Enyhén pozitív teszt, el kell kerülni?

Figyelt kérdés

Hali!


Ma kaptam meg ételintolerancia teszt eredményt. Egyedül a tej lett pozitív, így el is hagyok minden tejeset.

De van ilyen is ugye, hogy valami erősen, vagy csak gyengén az. A tej közép-pozitív, emellett két dologra jött ki az, hogy enyhe. Aki ért hozzá/van ilyene, azt is el kell teljesen kerülnie? Vagy azért így egymagában nem eszi, csak nyomokban?



2020. júl. 23. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fhu bakker ez jó kérdés. Én foodtestnél olvastam olyat, hogy bizonyos érték felett javallott elhagyni, de ott számban mérik és 60+ felett hagyják el.

Amit nagyon komolyan kell venni, az elvileg a tej és a glutén meg a tojásfehérje, a sárgája nem annyira.


Szerintem majd vidd el dietetikusnak és beszéljétek át. Az intoleranciában az a jó", hogy nem hirtelen durva tüneteket okoz, illetve nem kell egy életre elhagyni a kaját! Általában 3-4 hónapig mondják, aztán csekkolni kell. És lassan óvatosan vissza lehet vezetni 1-1 kaját. Átlagában valami átmeneti fertőzés/baci tud ilyet kiváltani a szervezetből.

Ezzel együtt regenerálnod kell a bélfalat, mert valszeg szétment a bélflóra kicsit, lehet még nem lesz rendes a széklet/hasfájás ezért szedj probiotikumot, minimum 2 hónapig! Biza.. Muszáj. ProGastrot szokták javasolni, vagy Linex se rossz, sok hatóanyag legyen benne az a lényeg.

2020. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hu köszi a segítséget!

Linexet szedek igen kb 1 hete rendszeresen, kicsit későn álltam neki sajnos, de mostantól folyamatosan szedem. Meg vitaminokat is.

Hát az feltűnt, hogy nem lesz egy csettintésre egyből jobb, igen :D szép lassan kezd felállni a normális székelés, de néha még picit kellemetlen a dolog. De barátnőm is, aki szintén laktózos lett mondta, hogy ez normális, neki is több hónapot mondtak sajna, mire helyreáll 100%-osan.

2020. júl. 24. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!