Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van szükség diétára? Ha...

Miért van szükség diétára? Ha egyszerüen normális adagokra és minőségi ételekre vált az ember, akkor simán le fog fogyni. Nem kell 800-1000 kalóriázni, ami még veszélyes is és nincs szükség csodadiétákra sem. 30f

Figyelt kérdés
Én úgy fogytam le, hogy csak azt ettem/eszem, amit magam főzök, azt viszem magammal munkába. A "fogyókúra", vagyis inkább mondanám fogyás alatt 2 naponta legalább a mai napig ettem/eszem tésztát. 80 grammnyi durum italian pasta bárhogy elkészítve, (Hatalmas fanja lettem az olasz tészta ételeknek, persze nem egy lábossal, hanem egy normális adaggal) maximum 600 kalória és higyjétek el, lefogytam.... ráadásul mióta sportolok, azóta ( NEM nem a sporttól fogytam le, azt csak egy éve űzöm de szeretem csinálni) szépen ki is szálkásodtam és fantasztikusan érzem magam. egy napig nem diétáztam, hanem elkezdtem normális adagokat enni. maximum napi 2000-2300 kalória. 40 kilót fogytam. most vagyok 78. 30f
2020. júl. 26. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aha, és anno mitől lettél tehén?
2020. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a mértéktelen evéstől.
2020. júl. 26. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a diéta annyit jelent, hogy étrend, de általában csak a speciális étrendeket szokták így hívni. Nem azt jelenti, hogy valaki 800 vagy 1000 kcal-t eszik, mert annak a neve koplalás. De testmagasságtól, testtömegtől és alkattól függ, hogy ki mennyit ehet, hogy fogyjon. Te vagy aktív vagy, vagy szerencsés alkat. Egy 150 centis nő, ha nem nagyon elhízott és nem mozog, nem fog 2300 kcal mellett fogyni. Édesapám ugyanolyan aktív, mint én, és 15 centivel magasabb is, mégis kétharmad adagokat eszik hozzám képest, hogy tartsa a testsúlyát (ami normál testsúly).


Ami az összetételt illeti, van, akinek tényleg számít, hogy kevés szénhidrátot eszik. Valakinek meg nem. Mert ebben is különbözőek vagyunk.

2020. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát elötte így átgondolva 4-5 ezer kalóriát ettem. nagyon nehéz volt először átszoknom, de érdekes, mostmár jól is lakom ennyitől. gondolom a gyomrom és a belem is kivolt tágulva és annak kellett idő. NEM 4-5 ezerrel kezdtem, de ezek a gyorséttermi szarok, amiktől sosem laktam jól és amiket nem is élveztem annyira, mint a saját carbonárámat, nagyon sok kalóriát tartalmaznak.... Valamikor kipróbáltam egy nagyobb sajtburgert a mcdonalds-ben és basszus, még most is éhes voltam utána.... nem tudom mi van benne, de valami nem stimmel.... érdekes a saját burgeremtől jóllakom és még buci sem kell hozzá. Mondjuk kenyeret nem nagyon eszem, max amit magam sütök péksüteményt, pogácsát szoktam néha sütni.
2020. júl. 26. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam amúgy ez a mekis furcsaság nem jelentkezik. Az, hogy mennyire lakom jól a kajájukkal, nálam lényegében kalóriaértékkel arányos, mint minden más ételnél is. Annyi van azért, hogy mivel egy burgert gyorsan be lehet tolni, utána várni kell tíz percet, mire a jóllakottság jelentkezik. Késsel-villával lassabban eszik az ember. Viszont ha az első burger után - még az éhséget érezve, ami tíz perc után magától elmúlna - betolok még egyet, akkor nagyon kellemetlenül tele lesz a hasam, feszülni fog stb. Párszor már pórul jártam így, azóta igyekszem előre gondolkodni.
2020. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyszerüen normális adagokra és minőségi ételekre vált az ember, akkor simán le fog fogyni.


Na, erről kell(ene) szólnia a diétának.

2020. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!